Схоже компанії Microsoft вдалося нарешті стрибнути вище своєї голови. Вчора в Барселоні, на всесвітній мобільного конференції, Стів Балмер і його помічники представили всьому світу не тільки новий інтерфейс Windows Phone 7, але і ще свій погляд на мобільну індустрію. І в першу чергу, цікаво це тим, що компанія не стала клонувати iPhone, а спробувала створити щось нове, своє. Правда, зовсім без копіювання не обійшлося, адже інженерні та програмні рішення, розроблені Apple ще в часи першого яблуфона, вже довели свою життєздатність та прибутковість.

Операційна система являє собою набір сервісів», розділених на шість категорій: People, Pictures, Games, Music+Video, Marketplace і Office. Вони використовуються для організації і управління інформацією на девайсі.

Незважаючи на чутки, компанія представила вже готове робоче пристрій, який можна було помацати руками. Всі апаратні рішення з цією платформою будуть утримувати три кнопки на лицьовій стороні: Пуск, Пошук і Повернення. Виділена кнопка пошуку Bing дозволить проводити пошук в будь-який момент часу, з будь-якого вікна, як по телефону, так і в інтернеті. Як і обіцялося, в пристрої немає багатозадачності і Flash плеєра.

Мобільна ОС підтримує деякі елементи мультитач, на манер двухпальцевого zoom’a, інтегрується з інфраструктурою Xbox Live і використовує інтерфейс і бренд Zune в якості медіа-плеєра. Домашній екран представлений у вигляді «ожила плитки», яка динамічно змінюється в режимі реального часу, відображаючи прибули листи, текстові повідомлення, поновлення соціальних мереж, статуси і фотографії Facebook і т. д. Компанія представила цей підхід як розрив стереотипів, пов’язаних зі статичними іконками.

Інтерфейс виконаний в темних тонах, але при цьому досить специфічний. Думаю, розробники різноманітних додатків намаятся над адаптацією своїх програм під цю платформу. Всі дії супроводжуються плавною анімацією. Вибір шести категорій не випадковий, йшлося на презентації, вони являють собою найбільш важливу для людини діяльність та інформацію. Давайте подивимося на ці категорії ближче.

На екрані People представлені дані про контакти з фотографіями, оновлення з соціальних мереж Facebook і Windows Live.

Вікно Pictures дозволяє користувачам обмінюватися фотографіями і відео з соціальними мережами, інтегруючись з інтернетом і комп’ютером. Там же можна переглядати всю свою фото і відео-колекції.

На вкладці Games можна грати в ігри і, з’єднавшись з Xbox Live отримати доступ до свого Live-профілю, переглядати статистику, досягнення і т. д.

З Music+Video, думаю, все і так зрозуміло. За словами Балмера, це екстракт всього самого кращого, що було розроблене для Zune, включаючи музичні служби інтернету, синхронізацію з десктопної версією Zune, вбудований FM-приймач і підтримку соціального елемента Zune Social, що дозволяє обмінюватися музикою.

Marketplace є подобою App Store, з якого можна встановлювати сертифіковані програми.

Закладка Office дає можливість доступу до Microsoft Office OneNote, Outlook Mobile і робочої області SharePoint дозволяє переглядати, редагувати і обмінюватися документами

Все це у дії можна подивитися на відео:

Перші зразки телефонів на цій платформі плануються до випуску до кінця цього року. Заодно тоді і подивимося — наскільки актуальною буде ця мобільна ОС, не доведеться в процесі підготовки пристроїв щось терміново міняти або додавати.

Спробую зібратися з думками і висловити своє ставлення до Windows Phone 7. Пару днів тому, прочитавши чутки про підготовлюваний заході, я досить скептично поставився до цієї ідеї, вважаючи, що Micrisoft не буде напружуватися (як зазвичай). Скажу чесно, приємно здивований і вважаю, що не дивлячись на використання таких індивідуальних фішок iPhone (зокрема) і Apple (в загальному) як:

  • багатозадачність за рахунок хибернейта додатків і використання Push-нотифікацій;
  • тісну роботу з музичним ПЗ;
  • власний магазин додатків;
  • орієнтування на тотальну простоту,

компанії вдалося зробити щось самобутнє. Звичайно, проблеми є і будуть, але Рэдмонд зробив крок у вірному напрямку.

Інша справа, що всі ці функції можуть бути не прийняті або не зрозумілі користувачами. Можливо не всім сподобається навігація, безліч анімації або той самий «живий» стартовий екран. І ще дуже велика відповідальність (я б сказав, гігантська) буде лежати на виробників цих пристроїв. Те, що з успіхом контролює Apple — акумулятори, екрани, якість збірки, коротше кажучи, всю залізну складову — може в один прекрасний момент дуже сильно зашкодити репутації Windows Phone, незважаючи на обіцянки Microsoft детально простежити за процесом створення девайса. Адже в більшості своїй, користувачі не відокремлюють залізо від програмної частини і ототожнюють ці обидва компоненти з одним і тим же пристроєм.

І саме цю розробку можна вважати першим і єдиним, на сьогоднішній день, конкурентом iPhone, тому що гонитва за діагоналлю екрана, вбудованими мегапікселями і блютусом, здатним передавати файли, — це не те, що очікує споживач від інших виробників.

Пропоную поперемывать кісточки в коментарях ^_^

P. S. Якщо комусь мало інформації про Windows Phone — можете відвідати промо-сайт.