Після декількох місяців будівництва вчора вдень в одному з найбільших стамбульських торгових центрів Zorlu Венеції відкрився перший роздрібний Apple Store. Журналісти сподівалися, що цей захід відвідають Тім Кук і президент Туреччини Абдулла Гюль, але в їх графіках не виявилося цього пункту призначення.

З архітектурної точки зору новий магазин яблучної компанії чимось нагадує знаменитий «гіперкуб» на П’ятій Авеню в Нью-Йорку. Але існує декілька відмінностей: скляна конструкція виглядає не настільки велично, так і потрапити в Apple Store через неї не можна. Дах не прозора, а пофарбована в білий колір з великим чорним надкусанным яблуком. Основні торгові площі знаходяться під землею на двох поверхах (приблизно 1860 м2).

За словами Стіва Кано (Steve Cano), одного з віце-президентів компанії Apple Retail, присутнього на урочистому відкритті магазину, для його будівництва було використано значно більше скляних панелей, ніж в інших Apple Store. Крім того, компанія з Купертіно застосувала спеціальні скляні матеріали, які в повній мірі дозволили задіяти переваги природного освітлення.

В магазині відвідувачів чекає два поверхи, фірмові сходи зі скляними сходинками, які іноді лопаються, дві стійки Genius Bar і навіть окрема «сімейна кімната».

На відкритті першого турецького Apple Store було досить людно, перші 4500 відвідувачів за багаторічною традицією отримали пам’ятні футболки:

Таким чином, на даний момент роздрібна мережа Apple налічує вже 424 магазину в 16 країнах світу.