Незважаючи на те, що електронна пошта скоро святкуватиме свій 50-й ювілей, безліч людей по всьому світу досі залежить від даної технології. Крім того, все більше і більше користувачів «повертаються до витоків» і воліють електронну пошту нав’язливим соціальними мережами. Але що, якщо взяти і об’єднати обидва підходи в єдиній програмі, створивши по-справжньому соціальний поштовик?

Схоже, саме це запитання поставили собі Алі Карайол (Ali Karayol), Марко Триверио (Marco Triverio) і Харша Вардхан (Harsha Vardhan) з Копенгагенського інституту інтерактивного дизайну, які після тривалого проектування представили на суд глядачів прототип досить цікавого поштового клієнта під назвою Persona.

За словами Марко Триверио їх застосування повинне змінити сприйняття користувачів від обміну електронними повідомленнями і дозволити їм сконцентруватися на процесі спілкування зі своїм співрозмовником — саме це відрізняє Persona від інших поштових клієнтів, покликаних лише відобразити отримані дані.

Відверто кажучи, поки що не дуже зрозуміло, як ця модель поведе себе в реальному житті. Адже більшість електронної кореспонденції, яка приходить до нас в ящик, не підпадають під ці категорії (наприклад, повідомлення від інших сервісів або рахунку). Але на мій погляд проект виглядає багатообіцяюче і я з інтересом буду стежити за його розвитком.