Не дарма ще на початку року розробники Pixelmator закликали всіх користувачів купувати ліцензію свого програми в Mac App Store, оскільки на цьому тижні нарешті відбувся очікуваний реліз та у магазині десктопних додатків Apple з’явився Pixelmator 2.0.

Крім традиційних у таких випадках виправлення помилок і підвищення стабільності додатки (хоча за повідомленням деяких користувачів зі стабільністю як раз все не так просто), у другій версії цього популярного, швидкого і функціонального графічного редактора для Mac OS X з’явилися нові відмінні можливості. В тому числі, заливка Content-Aware Fill, Healing Tool, удосконалені інструменти для ретушування зображень, Smudge Tool і безліч інших просунутих функцій, яких, можливо, не вистачало звикли до Photoshop користувачам. Хоча справедливості заради варто відзначити, що програмний «монстр» від Adobe коштує набагато дорожче менш знаменитого конкурента.

У Pixelmator 2.0 c кодовою назвою Chameleon були представлені повністю оновлені інструменти для малювання, а користувачі отримали можливість створювати і дуже точно редагувати векторні фігури. Серед таких корисних інструментів ви зможете знайти Pen, Freeform Pen, Convert, Path Selection, а також інструменти для роботи з встановленими векторні фігури. Також, по завіреннях розробників Pixelmator, ці інструменти будуть дуже корисні для створення будь-яких малюнків або графічних елементів, які згодом можуть розміщуватися на веб-сторінках.

Нова технологія заливки Content-Aware Fill дозволяє «магічним чином» позбавлятися від непотрібних елементів в зображеннях. За допомогою Healing Tool користувач може видалити певні об’єкти та інші графічні деталі, ніби вони ніколи не існували. Завдяки новим інструментам Burn Tool і Dodge Tool ви зможете затемнити або висвітлити певні області зображення, а Red Eye Tool всього в кілька кліків дозволить позбавитися від докучливого ефекту «червоних очей».

Ще одним цікавим інструментом є добре знайомий по Photoshop «палець» Smudge Tool, призначений для «змішування фарб». Цей інструмент може застосовуватися для додавання деталей зображення, як ніби ви дійсно водите по полотну пальцем. Серед новинок розробники виділили нову Піпетку, інструменти для роботи зі шрифтами і пікселями, а також безліч інших змін.

Звичайно ж, Pixelmator 2.0 підтримує можливості Lion — роботу в повноекранному режимі; Auto Save дозволяє не відволікатися на необхідність постійно натискати Cmd+S; завдяки Versions ви зможете швидко повернутися до попередніх редакціях вашого зображення і порівнювати їх; мультитач-жести і невидимі смужки прокручувань.

Друга версія програми доступна виключно в Mac App Store за ціною 30$. Однак, якщо ви купували Pixelmator 1.x в цьому магазині раніше, то зможете абсолютно безкоштовно оновитися. Але на всяк випадок не забудьте зберегти попередній бінарники — мало про що ??