Звичайно, споживчий попит на iPad вже складно назвати ажіотажем, а компанія на даний момент перестала встановлювати щоденні рекорди продажів. Проте, користувачі до цих пір із задоволенням купують цей мобільний гаджет, навіть незважаючи на близькість нового року і прогнозоване чергове спеціальний захід Apple. Нові дослідження аналітичної компанії ChangeWave в черговий раз підтвердили здогад, що iPad вносить свій внесок у зниження попиту на нетбуки.

Попит на нетбуки

Отже, згідно з результатами опитування, кількість респондентів, які планують протягом наступних 90 днів придбати нетбук, різко впало за останній календарний рік. Порівняно з 20% споживачів, які ствердно відповіли на це питання у жовтні 2009 року, поточне значення впало більш ніж на третину і становить лише 14%. Більш того, попит на нетбуки постійно і неухильно падає з того моменту, як досяг свого піку в червні 2009 року.

Дивно, але Apple дуже точно розрахувала призначення, функції та можливості пристрою, який дозволяє, як і нетбук, переглядати веб-сторінки і споживати медіа-контенту. Його вартість в США порівнянна з ціною нетбуків, роблячи його більш привабливим за рахунок великого високоякісного екрану, а поява оновленого і більш потужного MacBook Air (який, щоправда, і коштує дорожче) надасть користувачам можливість вибору.

Задоволеність користувачів

Компанія ChangeWave встановила, що рівень задоволеності власників iPad виявився дуже високим. Наприклад, 72% опитаних залишилися «дуже задоволені» планшетним комп’ютером Apple, а ще 23% вказали, що вони «в цілому задоволені». Наступна «велика» група становить усього лише 3% від загального числа респондентів, які не знають, як їм відповісти на поставлене питання (я, відверто кажучи, шокований). Ще менше людей заявили(всього 1%), що вони «чимось не задоволені», але ніхто не сказав, що викинув гроші на вітер.

Згідно з результатом опитування, у ринку планшетів дуже хороші перспективи, так як 26% респондентів власників планують придбати в майбутньому подібне пристрій, тому Apple доведеться постаратися гарантувати лояльність поточних клієнтів і залучити нових.

А ось ще одне цікаве розподіл уподобань користувачів, які збираються придбати в майбутньому ще один планшет: абсолютна більшість із них (80%) планують віддати свої гроші за iPad, PlayBook виробництва RIM представляє певний інтерес для 8% респондентів, 3% зміг переконати Samsung, HP Slate збираються купити 2% опитаних, а за 1% набрали Achos Tablet, Dell Streak і Sony Dash.

Подвійна перевага

Успіх iPad в дослідженні вказує на два його основні переваги перед конкурентами. По-перше, Apple зуміла нав’язати користувачам стійку асоціацію «планшет-iPad» і саме про нього в першу чергу думають потенційні покупці перед придбанням подібних пристроїв. По-друге, дуже високий рівень задоволеності означає, що обрали iPad користувачів буде неймовірно важко переконати спробувати щось ще.

А поки що Apple впевнено виконує плани з продажу планшета, готується до святкового сезону і встановлення нових рекордів.