Якщо ви збиралися найближчим часом оновити жорсткий диск на своєму яблучному комп’ютері або купити новенький iMac з великим вінчестером, у мене для вас погані новини. Справа в тому, що в результаті повені в Таїланді в жовтні-листопаді цього року весь світ відчуває дуже сильний дефіцит жорстких дисків.

Наприклад, фабрики компанії Nidec, яка є постачальником практично всіх шпиндельних двигунів в світі для найбільших виробників жорстких дисків начебто Seagate, Toshiba і Western Digital досі залишаються затопленими, а понад 600 тис. людей залишилися без роботи.

Перша інформація про те, що Apple також постраждала від повені в Таїланді, з’явилася ще минулого тижня. За даними популярних околояблочных ресурсів, установка жорсткого диска на 2 ТБ в iMac через онлайн-магазин компанії з Купертіно збільшує орієнтовний час його прибуття до 5-07 тижнів, хоча на доставку iMac зі стандартною конфігурацією потрібно всього кілька днів.

До речі, про цю ситуацію опосередковано згадував Тім Кук на підведення фінансових підсумків у жовтні цього року, припускаючи дефіцит на жорсткі диски.

Вже зараз великі постачальники вінчестерів зразок Western Digital починають повільно відновлювати виробництво на деяких фабриках, але вони досі налаштовані скептично і відзначають, що ситуація навряд чи зміниться до початку весни наступного року.