Якщо ви коли-небудь копіювали в Mac OS X великі файли на зовнішні жорсткі диски або USB-флешки, то, можливо, зустрічалися з непізнаною помилкою, опис якої абсолютно неінформативна. Щось на кшталт «Операція не може бути завершена, оскільки сталася неочікувана помилка (код помилки 0)». У сьогоднішній статті я розповім, що вона означає, чому виникає і як з нею боротися.

Історично склалося, що в якості файлової системи більшості зовнішніх жорстких дисків і USB-флешок, якщо вони не продаються як свідомо сумісні з продуктами Mac, використовується FAT або FAT32. Ці системи найбільш широко застосовувалися в античних Windows, випускалися в далеких 1990-х роках, поки її не змінила більш прогресивна по тим часам NTFS.

І єдиною причиною, по якій в знімних дисках начебто флешок, карт пам’яті та інших накопичувачів все ще використовують FAT32, є її універсальність, точніше, крос-платформна сумісність з Mac OS X, Linux і Windows. До того ж, на будь-якій платформі користувачі можуть безболісно як читати, так і писати дані на таку файлову систему, в той час як «з коробки» запис на NTFS доступна тільки в Windows.

На жаль, незважаючи на технічний прогрес, поява більш сучасних файлових систем і власну моральну старість навряд чи хто-небудь із великих виробників накопичувачів раптово перестане підтримувати FAT32, подавши приклад іншим. Так чи інакше, в більшості випадків невідома помилка з нульовим кодом може виникнути із-за копіювання великих файлів на зовнішній жорсткий диск відформатований в FAT32.

Однак, не поспішайте звинувачувати Finder або Mac OS X у всіх смертних гріхах, адже вони, як і Windows/Linux, нічого не зможуть вдіяти — такі «правила гри»: максимальний розмір файлу для тома з FAT32 повинен бути менше 4 ГБ. Тобто флешка може бути і 32 ГБ, але розмір кожного файлу не повинен перевищувати зазначеного раніше обмеження.

Тепер давайте спробуємо знайти рішення проблеми. Наприклад, якщо ви намагаєтеся скопіювати великий архів (ZIP, RAR, DMG), то можна його розпакувати і перенести у вигляді окремих файлів і папок приблизно такого ж об’єму.

З іншого боку, якщо ви використовуєте накопичувач тільки для роботи з Mac OS X, краще взагалі відмовитися від FAT32 і відформатувати флешку/диск у рідний формат для настільної операційної системи — HFS+. Для цього потрібно:

  • Зробити резервну копію даних на іншому диску, так як форматування знищить всі файли і папки.
  • В Дискової утиліти (в бічній панелі) виділити зовнішній накопичувач.
  • Клікнути по закладці Стерти і в випадаючому меню Формат вибрати пункт Mac OS Extended (журнальний), а нижче — ввести мітку томи.
  • І натиснути на кнопку Видалити.
  • На жаль, Windows-комп’ютер без попередньої підготовки не зможе навіть переглянути список файлів і папок. Але і це не безнадійний випадок, адже ви завжди можете встановити Windows додаток зразок MacDrive, навчити Mac OS X записувати дані на NTFS або скопіювати вміст по локальній мережі за допомогою Загального доступу.