Вітаю вас, шановні читачі блогу! Сьогоднішній день, думаю, запам’ятається всім надовго,тому що Стів Джобс показав «найкраще пристрій, коли-небудь створене ним». Акуратно, всередині дуже багато картинок!

Отже, з самого початку, під бурхливі оплески на сцену вийшов голова Apple і по-традиції почав свою презентацію зі статистичних даних: кілька тижнів тому був проданий 250 мільйонний iPod, на сьогоднішній день в App Store налічується більше 140 000 додатків (ви тільки вдумайтеся в цю цифру),а останній святковий квартал компанія закінчився з прибутком в 15,4 млн. доларів.

Перед тим як перейти до найцікавішого, Стів повернувся на 19 років тому, і розповів про самому першому ноутбуці з TFT-матрицею. Далі повідав про те, що в компанії дуже сильно хотіли представити на ринок сполучна ланка між смартфоном і ноутбуком, після чого посміхнувся і показав усім… iPad. Так-так, це той самий планшетник, який багато журналісти чекали довгі роки.

apple-creation-0096-rm-eng

Для чого буде використовуватися цей пристрій? Перш за все для ігор, перегляду фотографій, веб-серфінгу, прослуховування музики та перегляду відео і т. д. Його вдалося зробити дуже тонким і забезпечити акселерометром, тому його можна розгортати як iPhone або iPod touch.

appletabletb217

Стів не міг натішитися різних прибамбасам кшталт «практично» стандартної екранної клавіатури, зручності роботи з календарем, підтримкою YouTube HD і якогось симбиота мобільного iTunes і його десктопної версії. Змін зазнали мобільний браузер, поштовий клієнт, календар, музичний програвач, адресна книга, та майже всі програми. Ах так, ніякого флеша.

apple-creation-0137-rm-eng

У фотоальбомі додали підтримку Faces і Places прямо як в iPhoto, так що тепер фотоальбом iPad наблизився до своєї функціональності до програмної версії графічної бібліотеки.

appletabletb209

Тепер пару слів про iTunes. Як зазвичай він пропонує можливість слухати музику, працювати з iTunes Store, відтворювати фільми, аудіокниги, ТВ-шоу, підкасти і iTunes U.

apple-creation-0159-rm-eng

Не знаю, як у використанні, але календар виглядає просто чудово!

apple-tablet-keynote_068

iPad має 9,7″ IPS (!!!) екран, важить 680 грам і в товщину всього 1.27 див. Всередині у нього-процесор Apple A4 1 ггц, розроблений командою Apple; 16, 32 або 64 Гб флеш-пам’яті, WiFi 802.11 n, Bluetooth 2.1 + EDR, батарея на 10 годин роботи, компас, динамік, мікрофон, роз’єм для Dock’а і повна підтримка мильтитач. Передня сторона повністю зроблений зі скла, а алюмінієвий корпус. Так що це ще один «зелений» девайс.

apple-tablet-keynote_079

Далі на сцену вийшов Скотт Форстолл і сказав, що всі додатки для iPhone будуть працювати на iPad без будь-яких обмежень або в реальному розмірі (з чорною окантовкою), або розтягнуті на весь екран. SDK для розробників буде доступно вже сьогодні, тому вони поступово зможуть адаптувати свої шедеври під новий пристрій. Весь куплений для iPhone/iPod touch контент можна буде синхронізувати з планшетом, щоб не платити двічі.

apple-tablet-keynote_088

Наступними на сцену почали виходити розробники, яких просили зробити що-небудь особливе до цієї прес-конференції. GameLoft показали шутер від першої особи під назвою Nova, NY Times зробили повноцінний аналог своєї газети для iPad, а монстри ігрового світу з Electronic Arts представили Need For Speed Shift.

Після представників фірм-розробників на сцену знову вийшов Стів Джобс і показав новий додаток — iBooks, розроблене на основі досвіду Amazon Kindle, але за рахунок кольорового і більшого дисплея, масштабованого шрифту і підтримки різних гарнітур выигрывающее у нього. Книги можна качати прямо з iBook Store на пристрій і читати в будь-який зручний час.

apple-tablet-keynote_132

Закінчивши розповідь про iBook, Стів Джобс поступився місцем на сцені Філу Шиллеру, який розповів про адаптацію iWork для планшета. Спочатку розробники були в шоці, але поступово зуміли вирішити цю складну задачу. Були створені мобільні Keynote, Pages і Numbers, причому це не просто програми, доступні з App Store, а перероблені версії, в яких набагато більше можливостей. Кожна з них коштуватиме 9,99$.

apple-tablet-keynote_163

Повернувся на сцену Стів Джобс продовжив свою розповідь. iPad синхронізується з iTunes через звичайний дріт і буде мати підтримку 3G, мобільним оператором, який надає ці послуги залишається AT&T (там якийсь вигідний тариф для США вони розробили), однак до літа Apple домовиться з іншими операторами. Найголовніша «фішка» — планшет не буде залоченным.

appletabletb512

Тепер про ціни. Компанія зробила «агресивне» пропозицію, оскільки хоче продати якомога більше таких пристроїв. Лінійка цін відмінно ось в цій табличці, а за 3G, виявляється, треба платити:

apple-tablet-keynote_180

По всьому світу планшет стане доступний приблизно через 60 днів для моделі з WiFi і 90 днів для моделей з WiFi+3G (хехе, а у нас — незрозуміло коли). До речі, для iPad вже зроблені аксесуари: док-клавіатура та чохол-підставка.

appletabletb554

Чи вдалося в Купертіно створити новий вид пристроїв? Більше 75 мільйонів людей по всьому світу вміють користуватися iPad, тому що вони успішно працюють з iPhone, 125 млн. осіб мають акаунти в iTunes Store і можуть купувати там контент. За словами Стіва, це саме технологічний пристрій за неймовірно низькою ціною.

Фінальним акордом стало запрошення всіх присутніх в зал подивитися і помацати iPad, а на сайті Apple вже додали розділ, присвячений цьому пристрою.

Від себе додам, що я, чомусь очікував чогось більшого, але, мабуть, це тільки перша ластівка, так би мовити, аналог iPhone 2G, який в майбутньому буде обростати функціоналом, різними рюшечками у вигляді камер і т. п. А що думаєте ви з приводу цього пристрою?

P. S. А ось картинка з гарною якістю:

ipad