Цей тип статей став у деякому роді традиційним для нашого блогу, оскільки через певний час після закінчення презентації з’являються все нові і нові цікаві факти, пов’язані з представленими продуктами. Так вийшло і в цей раз.

Відео-запис презентації

Режисери Apple записали і в найкоротші терміни змонтували відео-запис презентації, яка з’явилася на офіційному сайті компанії практично відразу ж після закінчення заходу. Для перегляду вам потрібно Safari на Snow Leopard, Lion або, мобільний Safari на iOS 3 і більш пізньої версії, а також QuickTime 7 для Windows (в інших браузерах теж має працювати).

UPD: Запис презентації нарешті з’явилася у відео-подкастах Apple Keynotes, які доступні для безкоштовної підписки у iTunes Store. Ось посилання на ці подкасти:

  • Apple Keynotes 1080p
  • Apple Keynotes HD
  • Apple Keynotes

UPD 2: Немає часу, щоб подивитися повну версію відкриття WWDC? Не біда, блог Cult Of Mac «стиснув» презентацію Apple до 90 секунд. Природно, в цьому відео збережені всі ключові моменти:

MacBook Pro з сітківкою справив фурор

Завдяки новому MacBook Pro, Apple змогла в черговий раз здивувати гостей і учасників конференції. Так, все і так в душі сподівалися на появу такого ноутбука. Але одна справа — читати чутки і дивитися концепти дизайнерів, які тільки що освоїли інструменти для 3D-моделювання, а інша справа — «живцем» спостерігати за анонсом продукту, який через певний час будуть копіювати всі без винятку виробники PC.

Мабуть, загальні враження розробників, які я встиг прочитати, можна висловити однією фразою:

MacBook Pro з ” ретиной занадто товстий, дуже важкий і дуже дорогою. Але я все одно його собі куплю.

І справа навіть не в тому, що доведеться тестувати роботу своїх додатків під новою системою (хоча і це в тому числі). Просто в останній раз прозору колону з новим революційним продуктом так оточували в 2007 і 2010 роках, під час анонса оригінальних моделей iPhone і iPad.

MagSafe і MagSafe 2 несумісні…

…хоча цього і слід було очікувати, оскільки товщина першого коннектора MagSafe практично збігається з товщиною другого ноутбука.

А для зворотної сумісності слід купити невеликий адаптер (10$), про який я вже писав.

TomTom — основний провайдер навігації

Щоб забезпечити роботу навігації на своїх мобільних гаджетах, Apple буде використовувати карти TomTom в якості основного, але не єдиного джерела даних про вулицях. Принаймні, про це пише Engadget. Цікаво, як себе почували представники компаній Garmin, Navigon і т. д., коли Скотт Форстолл представляв безкоштовну turn-by-turn навігацію в якості однієї з можливостей iOS 6?

Можливо, причиною такого рішення послужило тиск з боку Android, яке пропонувало подібну функцію з самого початку. Компанія TomTom випустила свій навігаційний додаток для iOS ще в 2009 році.

Apple показала iPhone 5?

Судячи з усього, презентація Apple (як продукція компанії або її операційна система) була наповнена «прихованими перлинами», які вдалося помітити одиницям. Однією з них став можливий показ майбутнього iPhone з збільшеним екраном.

Якщо ви швидко перемотаете відео презентації на 79-ю хвилину (в той момент, коли представлялася функція Eyes Free, що дозволяє виробникам автомобілів інтегрувати Siri) і добре придивіться до білого iPhone в центрі приладової панелі, то побачите, що він виглядає занадто розтягнутим.

Цікаво, це «свідомий» злив інформації для оцінки реакції громадськості? Може це примхи перспективи? Банальна помилка при підготовці графічного матеріалу до конференції? Або Apple просто так майстерно тролить всіх, хто вірить в чутки про iPhone з 4″ дисплеєм? Відповідь ми дізнаємося цієї осені.

Український App Store

Ще одна «перлина» презентації — це можливе відкриття App Store в Україні. Дозволю собі процитувати коментар одного з наших читачів під ніком Bow:

…це тільки я помітив вчора на шостій хвилині, як Кук оголосив про Український сторі? Дивимося уважно, на оф. сайті. На шостій хвилині (точніше 6.05) видно підсвічену Україну і це означає, що в неї ще немає аппСтор (типу, білі плями на карті). І тільки Кук говорить про приєднання нових країн, як Україна забарвлюється в сірий колір, як і більшість країн на цій карті.

І дійсно, при повторному перегляді відео-запису прекрасно видно, як карта України в цей момент зафарбовується в «загальний» колір, а кількість країн з робочими App Store, за словами генерального директора Apple, збільшується до 155.

Інтеграція Facebook в Mountain Lion

Під час вчорашньої презентації Apple показала розширені можливості шарінга у своїй настільної і мобільної ос. І якщо інтеграція iOS 6 з Facebook була досить добре освітлена, то про союз Mountain Lion і цій соціальній мережі не було сказано ні слова.

Однак, «шило в мішку не сховаєш», тому вже через кілька годин після закінчення заходу в нетрях міні-сайту, присвяченого майбутньому великому оновлення OS X, вдалося відкопати банер такого змісту:

Фраза «Coming this fall» означає, що ця функція скоріше всього буде доступна користувачам Mac одночасно з релізом iOS 6.