Поки наші читачі досі приходять в себе після анонса iPhone 4 і Safari 5, я б хотів поділитися з ними деякими цікавими речами, які, на мій погляд, заслуговують уваги. Стосуються вони доходів розробників для мобільних платформ, судових позовів і установки на iOS пристрою.

App Store приніс розробникам більше мільярда доларів

Незадовго до презентації iPhone 4, Стів Джобс у своїй промові звернув увагу на дуже цікаву цифру, яку я, здається, пропустив повз вуха… точніше, повз очей. Справа в тому, що App Store за час своєї роботи приніс розробникам більше одного мільярда доларів. Це настільки приголомшлива сума, що в неї важко повірити.

Як ви знаєте, розробники отримують 70% доходу від продажу додатка в App Store. «Хочете знати, скільки ми вже заплатили їм?» — запитав Джобс. — «Всього кілька днів тому виплати перевищили 1 мільярд доларів». Компанії ж «перепало» понад 300 мільйонів доларів.

Саме це робить екосистему iPhone однією з найпривабливіших і різноманітних у світі. Адже будь-яка нова платформа зазвичай стикається з одними і тими ж труднощами: розробники не хочуть писати для неї програми, тому що користувачі нічого не хочуть купувати. А користувачі не хочуть мати справу з платформою, тому що на ній мало додатків (а наявні коряві трохи більше, ніж повністю). Тут же в обопільний процес залучені обидві сторони, яким вигідні гроші перших і якісні додатки друге.

А взагалі, за два роки існування онлайн-магазину, користувачі всього світу завантажили більше 5 мільярдів ігор і додатків, кількість яких перевищила 225 тис.

Проблема з Cisco?

Як здалося на перший погляд, ребрендинг iPhone OS міг коштувати Apple дуже дорого. Адже торгова марка iOS належить не кому-небудь, а компанії Cisco, використовує вже не один десяток років однойменну операційну систему власної розробки для маршрутизаторів і деяких мережевих комутаторів.

Відповідь від компанії був отриманий дивно швидко. Виявляється, Cisco нічого не має проти. Більше того, вони погодилися ліцензувати торгову марку IOS на користь Apple. Тому тепер Купертіно може абсолютно спокійно відпускати своїх юристів у відпустку — за ім’я нової операційної системи для iPhone, iPod touch і iPad можна не хвилюватися. Природно, Cisco передали Apple ліцензію тільки на торговельну марку, простіше кажучи — заповітні три букви, а ось технологія, точніше програмний код, досі залишиться власністю одного з світових лідерів по виробництву мережевого обладнання.

Мабуть, згадавши не дуже приємну історію з судовим розглядом щодо торгової марки iPhone, яке добряче пошарпало нерви керівництву Apple в 2007 році, Стів Джобс домовився з керівництвом транснаціональної корпорації заздалегідь. Дуже мудре рішення, однак.

iTunes 9.2 і установка iOS

В Apple стримали обіцянку, і вже через декілька годин після закінчення презентації компанія виклала на сайті для розробників оновлені версії iTunes, Xcode і останній білд iOS з приставкою «Gold Master release candidate».

Ця приставка означає приблизно наступне: дана прошивка пройшла вогонь, воду, мідні труби, полчища спеціально навчених працівників і розробників, які проводили масове тестування операційної системи, не містить помилок і готова до вживання в сирому вигляді». Хоча, звичайно, процес затвердження білдів набагато складніше, ніж я описав.

При цьому, ймовірність повного збігу фінального релізу iOS і даної прошивки прагне до 99,9999%.

Природно, в інтернеті вже з’явилося безліч посібників, в яких розповідається де завантажити необхідні компоненти, в тому числі і бета-версію iTunes 9.2. Але я б все-таки порекомендував утриматися від поспішної установки, тим більше, всі пропонують не відновитися з резервної копії, а просто додати в iTunes новий пристрій. Плюс, я ще десь читав, що версія медіа-програвача не синхронізує фотографії і відео з гаджетом (погодьтеся, не дуже затребувана функція для розробника). Загалом, щоб потім не було болісно боляче, почекайте 2 тижні. Навіть менше.

Також нагадаю, що дана версія iOS, і та, яка стане доступна для завантаження 21 червня, підійде тільки для таких моделей яблучних гаджетів:

  • iPhone 4, iPhone 3GS і iPod touch 3G отримають повну функціональність.
  • Власники iPhone 3G і iPod touch 2G не дорахуються деяких досить важливих функцій на зразок багатозадачності. Така прошивка, швидше за все, буде «урізана» програмно, тому включення цих функцій буде справою техніки.
  • Підтримка iPhone 2G і першого iPod touch офіційно закінчена.
  • А ось користувачам iPad доведеться чекати кінця літа-початку осені. Саме тоді Apple обіцяли адаптувати iOS для роботи на планшетному комп’ютері.

Загалом, після 21 червня настане Нірвана…