З четверга по суботу відбулося безліч подій, пов’язаних з міжнародними жіночими святами і не таким частим повноцінним відпочинком. Тому, надолужуючи згаяне, я б хотів опублікувати традиційне «післямова», яке увійшло все те, що було втрачено за час спеціального заходу Apple, релізу iOS 5.1/iTunes 10.6 і раптово випали вихідних.

На цей раз режисери компанії перевершили самі себе, оскільки запис презентації з’явилася на офіційному сайті Apple буквально через кілька хвилин після її закінчення. Трохи більше часу знадобилося для публікації нових випусків у подкастах Apple Keynotes і Apple Keynotes HD.

Але якщо у вас немає зайвих півтора годин на перегляд, то зверніть увагу на ролик, підготовлений ресурс Cult Of Mac. Вони зуміли стиснути представлення нових продуктів до півтора хвилин, залишивши всі ключові моменти:

Ще через кілька годин на американському телебаченні стартував перший рекламний ролик нового iPad. Незважаючи на те, що він повністю присвячений, здавалося б, такий «гиковой» штуці як дисплей з високим дозволом, ви знову не знайдете в ньому ні єдиного натяку на технічні специфікації, тільки приклади застосування планшета — обробка фотографій, читання книг і перегляд фільмів:

Гіки, тим не менш, не змогли утриматися від обговорення деяких «пікантних» технічних подробиць:

  • Ресурс The Verge припускає, що кількість оперативної пам’яті в новому iPad становить 1 ГБ. Офіційної інформації з цього приводу немає, тому залишається сподіватися на хлопців з iFixit, які безсумнівно проведуть своє фірмове «розтин» як тільки гаджет надійде в продаж.
  • А от експерти з AnandTech, покопавшись в IPSW-файлах останньої прошивки, зуміли встановити, що в планшеті використовується радіомодуль Qualcomm MDM9x00.

Поїхали далі. Стефен Хекет (Stephen Hackett) з 512 Pixels, можливо, першим виявив, що в iPhoto для iOS яблучна компанія замість карт Google стала використовувати дані відкритого проекту OpenStreetMap і на їх основі рендери свої карти. Цю ж інформацію підтвердила організація OSM Foundation у своєму блозі. Вони також відзначили, що Apple використовує старі дані (за квітень 2010 року), але ніде не вказують їх джерело. На мій погляд, це дуже цікавий факт, особливо в світлі куплених компанією картографічних сервісів і напружених відносин з Google.

До речі, навіть якщо у вас немає iPhoto для iOS, ви можете подивитися на прекрасну роботу дизайнерів компанії з Купертіно на цьому неофіційному переглядачі карт від Дэйра Гранту.

Після презентації багато задавалися питанням: «Але чому новий iPad, а не iPad 3, iPad HD або хоча б iPad™ Epic® Pro Super® X 4G LTE™ Touch™?» Офіційну позицію в інтерв’ю The Wall Street Journal озвучив Філ Шиллер, сказавши, що Apple «не хотіла бути передбачуваною». Але я думаю, що це не так.

Наступний планшет точно не буде називатися «новий новий iPad», а нинішній — «старий новий iPad». Просто компанія вирішила відмовитися від всяких індексів, так само як і в назві своїх комп’ютерів, ноутбуків і плеєрів iPod. Адже для звичайних користувачів це не «iPod nano 4 покоління», а просто «мій iPod nano». До речі, iPhone 5 після цього я б теж не чекав.

Ще один цікавий момент стосується «iSight». Вперше ця зовнішня веб-камера була представлена на WWDC 2003 і протягом трьох років продавалася за роздрібною ціною в 150$. Потім інженери Apple вбудовували їх в комп’ютери iMac, MacBook, MacBook Air, MacBook Pro і дисплеї Cinema Display.

У листопаді 2010 компанія перейменувала їх у FaceTime, а про iSight забули до презентації нового iPad. Але це не все, так як тепер камери на задній панелі iPhone 4S/4 отримали аналогічну назву, про що свідчать графічні матеріали і специфікації.

Існує кілька можливостей в iTunes 10.6, які не були висвітлені раніше. По-перше, тепер музичний плеєр дозволяє залишати програми на планшеті, якщо ви не хочете синхронізувати з комп’ютером.

По-друге, користувач може вибрати бітрейт, який пісні високої якості будуть автоматично конвертуватися при синхронізації. Раніше був тільки 128 kbps, а зараз з’явилися 192 і 256 kbps — відмінний компромісний варіант для тих, у кого музична бібліотека в Lossless-формати, а в іДевайсе невеликий флеш-накопичувач.

Ще кілька фактів і уточнень:

  • Згідно офіційної специфікації, третє покоління планшета буде підтримувати мережі 4G з частотними діапазонами в 700, 2100 МГц, хоча в Європі, Росії (Yota) та Україні (Freshtel і Giraffe) використовуються інші частоти. За словами Філа Шиллера, для певних країн будуть випущені різні версії планшета. Дивно.
  • Функція AirPlay Mirroring у нового iPad продовжує працювати на 720p. Тим не менш, передача відео через AirPlay для Apple TV 3G, Video Mirroring і відео-вихід підтримують 1080p. І це теж дивно.
  • Ємність вбудованої літій-полімерної батареї становить 42,5 Вт·год, що в 1,7 рази більше ємності батареї попереднього iPad і на 20% більше ємності акумулятора 11″ MacBook Air. Вражає.
  • Не турбуйтеся, якщо ви не можете знайти раніше куплені фільми в магазині Apple для повторного завантаження через функцію iTunes in the Cloud. Просто компанія ще не з усіма домовилася.
  • В Apple TV третього покоління встановлений одноядерний чіп A5.

Мабуть, ось і все. Якщо ви помітили щось ще, не соромтеся розповісти про це у коментарях.