Вчорашнє двогодинне і безперервне конспектування презентації Apple було настільки цікаво, що після натискання кнопки «Публікувати» я протримався на ногах не більше 30 хвилин, а потім відправився спати. Проте, всю ніч і день в Америки) народ відходив від анонсів і методично стирав фарбу на клавіатурах, публікуючи новини та виявлені знахідки.

Незважаючи на те, що Apple відмовилася використовувати можливості супер-пупер сучасного дата-центру для «живої трансляції» своєї презентації, режисери компанії з Купертіно все записали і змонтували в найкоротші терміни. Минуло всього кілька годин після закінчення заходу і його запис стала доступна на спеціальній сторінці сайту Apple. Для перегляду потрібно Safari на Snow Leopard, мобільний Safari на iOS 3 і більш пізньої версії, або QuickTime 7 для Windows (в інших браузерах теж має працювати).

Уважні користувачі встановили цікавий факт — з назви операційних систем на оновленій сторінці Lion зникло слово Mac — тепер замість «Mac OS X Lion» красується «OS X Lion».

Для роботи нової десктопної ОС буде потрібно процесор з підтримкою 64-бітних інструкцій (в прес-релізі Apple говориться про Intel Core 2 Duo, i3, i5, i7 або Xeon) і мінімум 2ГБ оперативної пам’яті. Хоча якщо мені не зраджує пам’ять, іноземні користувачі твіттера писали про успішну установку попередніх версій для розробників на свої старі комп’ютери з процесорами Core Duo і навіть Core Solo.

Стало відомо, що вартість спеціального додатку, який можна буде завантажити з Mac App Store для перетворення звичайного Лева в серверного, складе 50$. Це суща дрібниця порівняно з тим, що раніше пропонувала компанія — 499$ за необмежену кількість користувачів. Порівняйте це з вартістю хоча б 50 робочих місць самої Windows Server 2008, і зрозумієте, як боляче Купертіно вдарила по своєму головному конкуренту.

Але що дає серверний додаток?

  • можливість створення і налаштування користувацьких акаунтів, груп, перегляду різної статистики зразок використання процесора або оперативної пам’яті віддалених комп’ютерів, управління AirPort-пристроями;
  • менеджер профілів, з допомогою якого можна налаштовувати і віддалено управляти робочими станціями під управлінням Lion і іДевайсами;
  • бездротовий шарінг файлів для iPad;
  • push-повідомлення;
  • Wiki Server 3, iCal Server 3, Mail Server 3;
  • Xsan.

Залишилося з’ясувати ще кілька запитань:

  • чи зможуть користувачі Leopard якось легально оновитися до Lion і скільки це буде коштувати на$ 30 або 60$?
  • як поставити Lion на новий диск, на якому немає операційної системи Mac App Store?
  • що робити людям з поганим інтернетом? :)

Поїхали далі. Незважаючи на те, що про це не було згадано на презентації, у новій збірці Lion з’явилася функція «Find My Mac», яка працює аналогічно мобільному аналогу. При бажанні користувач може заблокувати вкрадений/загублений комп’ютер або стерти всі дані з його жорсткого диска.

З хмарним iCloud ми більш детально розберемося в окремій статті, тому зараз лише кілька фактів. По-перше, судячи з другого прес-релізу Apple, новий сервіс буде працювати тільки в Lion, Windows Vista і Windows 7 (мільйони адептів Windows XP приречено зітхнув).

По-друге, якщо у вас є активний акаунт MobileMe, він буде безкоштовно продовжено до 30 червня 2012 року (після цього MobileMe перестане існувати). Більш того, користувачі не можуть вступати в «сім’ю» і навіть реєструвати пробні 60-денні тріальні акаунти. Але якщо у вас є коробкова версія MobileMe і її код не був використаний — саме час задуматися про повернення грошей. Подробиці знаходяться в цій статті бази знань Apple.