Сьогодні я отримав листа від старого друга Олександра Полякова, який повідав про сервіс в одному з найпопулярніших в світі роздрібних Apple Store на П’ятому авеню в Нью-Йорку. Мені здалося це цікавим, що я з дозволу автора вирішив опублікувати його розповідь на сторінках Маковода. Тим більше, що такого роду статей у нас вже дуже давно не було.

Я вирішив поміняти свій iPhone 4S, тому що мені не сподобався Sprint. Добре, що в перші 14 днів можна повернути девайс і скасувати контракт. Не сподобався він мені з-за якості інтернету — взагалі ніде немає нормального покриття. У кращому випадку 3G-мережа показує рівень сигналу 3 ділення, але частіше без 3G, а іноді смартфон зовсім не працював в основній мережі Sprint, а в якомусь роумінгу і теж без 3G. У безлімітних тарифів якісь дивні і дуже маленькі швидкості.

Прийшов в Apple Store на П’яту авеню — офігенний магазин і консультанти, дуже класний сервіс, наскільки це можливо з таким потоком людей. Наприклад, менеджер, до якого я звертався раніше з-за проблем з активацією Sprint’a, випадково побачив мене, підійшов і навіть згадав моє ім’я!

Усередині дуже красиво, столи без зайвих проводів і касових апаратів (при цьому вони все-таки є і друкують чек звідкись знизу). Консультанти можуть зробити все: продати «залізяку» на місці або ж показати, як додати закладку в Safari. Поки чекав рішення проблеми з контрактом — допоміг двом відвідувачам по Маку. Я як раз в синьому светрі був, хіба що яблучка не вистачало :)

У консультантів дуже класні пристрої: iPod зі сканером штрих-коду і терміналом для кредитки. Навіть софт на цих пристроях зроблений з любов’ю. Наприклад, при наборі email (якщо не потрібен паперовий чек) є кнопки для швидкого набору gmail.com, yahoo.com і т. д. А якщо у тебе готівка, то каси в кожному столі заховані — їх не видно, поки вони не потрібні.

Всі пристрої в магазині — повноцінно робочі девайси, підключені до мобільних мереж і швидкого Wi-Fi, їх можна помацати в звичайному режимі. Я бачив на одному iPhone чиїсь 30 непрочитаних листів, а з іншого телефону мій консультант вільно дзвонив у Verizon.

Загалом, незважаючи на те, що я повернув «спринтовский» телефон і взяв «веризоновский», поміняти мені його погодилися без проблем, не потрібно було робити новий передзамовлення і заново стояти в черзі. Хоча, по-суті, це два різних пристрої — просто так сімку не поміняєш (вони ще йдуть налаштовані під оператора).

З Verizon, звичайно, теж було багато проблем, так як у них сервіс гірше (їм наплювати — вони классне). Спочатку у них «лежав» сервер активації і ми не могли активувати контракт. Через годину вони зажадали копію моїх документів (мабуть, тому що у мене поки немає кредитної історії). Все це час, а я простирчав в магазині до восьмої вечора, зі мною працював один консультант і постійно щиро придумував способи, як би мені допомогти і зробити все швидше, щоб я не пішов з порожніми руками. У підсумку я все-таки пішов. Навіть десь до першої години ночі, коли у Verizon погодилися оформити мені контракт, я так і не зміг закінчити замовлення, тому що їх сервер знову пішов у транс.

Коли я прийшов в третій раз, все вийшло зробити за годину і знову без черги: у мене була візитка з нотатками від минулого консультанта, плюс я знайшов ще одну людину, яка мені допомагав раніше. Він і зробив.

Зате зв’язок у Verizon обалденная. Причому скрізь, де я поки був і де AT&T або Sprint не працювали.

В суботу я простояв в черзі 6 годин на вулиці і годину всередині. Через кілька днів, за словами эппловца, стояти в черзі треба було 2,5 години.

До речі, для активації у Sprint, яка тривала години дві (мені й тут пощастило з неробочим сервером), вони використовують Windows на виртуалке в Маці і Internel Explorer. Консультант зізнався, що їм дуже соромно :)

Я не зміг відшукати статистику, скільки людей проходить щодня через цей Apple Store, але знайшов іншу цікаву цифру далекий 2009 рік він приніс компанії понад 350 млн. доларів або майже по мільйону доларів в день! Зараз ця цифра буде значно вище, але навряд чи можна досягти таких показників з невеликою кількістю відвідувачів.