Практично відразу після виходу другого релізу Lion для розробників (developer preview), користувачі активно почали вивчати операційну систему не тільки зовні, але і зсередини. А також знайшли в ній нові і нібито неспростовні докази того, що Apple активно готується впровадити сітчатні дисплеї в майбутніх поколіннях Mac. Пропоную трохи поговорити про це і про те, з якими проблемами може зіткнутися Apple.

Отже, поки що головними аргументами на користь появи «сітківки» є наступні.

По-перше, для при проектуванні інтерфейсу Apple застосувала підхід «Resolution Independence» і режим відображення HiDPI, в якому розробники зможуть реалізувати відразу 2 розміру одного і того ж зображення — звичайний та подвійний (наприклад, певна текстура або кнопка може бути як 30?50 пікселів, так і 60?100). Зокрема, це підтверджувалося знайденими зображеннями з суфіксом «@2x» — прямо як в ресурсах iOS для iPhone 4, які маркуються аналогічним чином.

По-друге, не так давно були знайдено ще два факти — це фотографія гори Фудзі з роздільною здатністю 3200х2000 пікселів (такого дозволу ні в одній Маці на сьогоднішній день немає) і новий максимальний розмір стандартних іконок, який збільшився в 2 рази — з 512?512 до 1024?1024 пікселів.

Висновок напрошується сам собою: раз в даний час у компанії немає необхідності в іконках такого розміру, значить Apple працює над сетчаточным дисплеєм, який по аналогії з iPhone 4 буде володіти той же шириною і висотою, але при цьому надасть більш щільне дозвіл пікселів на дюйм (PPI).

І ось тут ми приходимо до самої головної проблеми. У випадку з iPhone 4 і більш старими версіями яблучних смартфонів Apple дуже пощастило, так як простим подвоєнням розмірів графічних елементів (без збільшення ширини та висоти екрану) вдалося досягти вражаючого значення 326 PPI. При цьому, розробники можуть або поліпшити графіком, або залишити все як є, але їх мобільні додатки будуть виглядати на iPhone 4 не гірше, ніж, скажімо, на iPhone 3GS.

Зате варто компанії застосувати цю модель для смартфонів з великим дисплеєм, iPad і комп’ютерів Mac, як стає зрозуміло — простим збільшенням не обійтися, так як в цьому випадку елементи інтерфейсу на екрані зменшаться і будуть виглядати дуже дрібно, а сам екран вже не буде підпадати під категорію «сітківки», так як значення PPI буде значно менше необхідного мінімуму. Навіть якщо вибрати більш-менш нейтральні дозволу (не подвійні):

До речі, ще в минулому році Реймонт Сонейра (експерт і генеральний директор корпорації DisplayMate Technologie) заявляв, що необхідне значення точок на дюйм повинно бути не менше 447 — тільки в цьому випадку користувачі повністю перестануть розрізняти пікселі на екрані. Так що компанії ще доведеться помучитися з «сітківкою» на Маці, щоб вона підходила під цю категорію.