В минулому році я знайомив читачів нашого сайту з декількома дослідженнями Джеффрі Гетца (Geoffrey Goetz), які він проводив після виходу оновлень прошивки. Але так як в цей раз iPhone 3G і iPod touch 2G перестали підтримуватися Apple, його увагу привернула фраза про підвищення продуктивності мобільного Safari серед інших нововведень iOS 4.3.

Тести iOS 4.3

Для проведення випробувань йому знадобилися iPhone 4 і iPad, а також абсолютно аналогічний інструментарій, який був використаний для попередніх тестів. Це три додатки з App Store (GeekBench 2, Gauge Mathematical Tool і BenchTest) і два безкоштовних тесту для визначення продуктивності Javascript — SunSpider і V8.

На обох пристроях з допомогою панелі багатозадачності були відключені всі фонові програми, щоб ніхто з них не зміг вплинути на результати випробування, які проводилися до і після оновлення прошивки.

Результати iPad

Результати більшості програмних тестів показали, що продуктивність операцій на iPad з прошивкою iOS 4.2.1 була трохи вище, ніж у iOS 4.3. Але в цілому можна говорити про який-небудь значному зниженні, адже цифри практично ідентичні.

Однак, після проведення випробувань Javascript стало зрозуміло, що програмісти з Купертіно не дарма відзначали нові можливості движка Nitro. Mobile Safari в новій прошивці впорався із завданням значно швидше. Якщо бути більш точними — в 2,5 рази швидше. На жаль, тест Javascript від Google під назвою V8 на iPad провести не вдалося. При кожній спробі він або намертво «вішав», або приводив до аварійного завершення браузера планшетного комп’ютера.

Результати iPhone 4

Результати тестів попередніх прошивок для iPhone 4 Джеффрі отримав ще в минулий раз. Тому залишилося тільки встановити на каліфорнійський смартфон iOS 4.3, прогнати всі тести, зібрати отримані підсумки і звести все це в одну невтішну табличку для порівняння:

Чому невтішну? Тому що з кожним черговим релізом мобільної операційної системи продуктивність гаджета трохи падає. І прошивка 4.3 не є винятком, хоча зниження її швидкодії не таке значне, як у iPhone 3G.

При цьому остання версія iOS підтвердила ще одну закономірність — від апдейта до апдейту Mobile Safari демонструє значний приріст в продуктивності Javascript. Результати SunSpider покращилися в 1,5 рази, а V8 — 2,3.

Висновки

Apple не дарма не написала нічого про продуктивності операційної системи в цілому, тому що роботи в цьому напрямку не велися. На щастя, у компанії є відділ розробників, яким вона може пишатися найбільше — з кожною новою версією iOS продуктивність движка Javascript все покращується і покращується.