Відразу після випуску iOS 4 безліч власників вже стареньких iPhone 3G зіткнулися з проблемами продуктивності своїх смартфонів. Мобільна прошивка версії 4.1, здавалося, повинна була виправити ситуацію, але насправді особливої різниці ніхто помітити не зміг. Після релізу iOS 4.2.1 Джеффрі Гетц, який проводив попереднє порівняння, продовжив дослідження з метою підкріпити власні враження конкретними цифрами.

На цей раз, другий iPhone 3G Джеффрі не знадобився, оскільки в нього на руках були минулі результати. Озброївшись трьома утилітами з App Store (GeekBench 2, Gauge Mathematical Tool і BenchTest) і двома безкоштовними інтернет-тестами для визначення продуктивності виконання JavaScript (SunSpider і V8), які він використовував у минулих тестах, Джеффрі провів серію аналогічних випробувань і оформив їх в акуратну табличку.

Результати для iPhone 3G

Незважаючи на те, що деякі значення, зразок виконання JavaScript або відтворення нового контенту при перемиканні виду, здаються злегка покращеними, результати інших тестів значно погіршилися, особливо, під час випробування продуктивності пам’яті в утиліті Geekbench і останньому тесті Gague. На жаль, дані фактори набагато сильніше впливають на додатки, що використовують обчислювальні потужності яблучних смартфонів набагато активніше, ніж для простого відображення списку RSS-новин.

З іншого боку, Джеффрі був здивований тому, що суб’єктивні відчуття від використання окремих програм (мобільний Safari, Календар, Контакти і так далі) суперечили отриманих цифр, в тому числі, швидкість і плавність прокрутки, введення даних і так далі.

А що з продуктивністю iPhone 4?

Отримавши такі дивовижні результати, Джеффрі вирішив провести ті ж самі тести на iPhone 4 і порівняти нові цифри з попередніми, щоб упевнитися в зниженні продуктивності прошивки в цілому. Тенденція підтвердилася: обидва тесту GeekBench і два з трьох випробувань Gauge четвертий айфон з тріском провалив. Варто засмучуватися з цього приводу? Не думаю, так як ці тести зовсім не обов’язково відображають реальну продуктивність пристрою. А їх алгоритми повинні регулярно удосконалюватися і поліпшуватися.

Висновки

Компанія дійсно попрацювала над вдосконаленням продуктивності деяких аспектів мобільного прошивки на зразок введення даних, прокручування або масштабування веб-сторінок в MobileSafari. Поряд з цим, швидкодія 3G раніше, не на найвищому рівні і значно поступається більш новим представникам лінійки каліфорнійських смартфонів. На щастя, у Apple є відділ, яким Стів Джобс може пишатися найбільше — від релізу до релізу команда розробки мобільного Safari і WebKit показує, що недарма їсть свій хліб, так як продуктивність JavaScript все покращується і покращується.