Практично відразу ж після релізу iOS 8 багато власників iPhone 4S і iPad 2 стали скаржитися на різноманітні проблеми, включаючи значне зниження швидкодії яблучних пристроїв і переривчасту анімацію. Але на цьому тижні компанія з Купертіно нарешті випустила оновлення мобільної прошивки, пообіцявши користувачам поліпшити стабільність і продуктивність стареньких гаджетів. Редакція Ars Technica вирішила перевірити, наскільки ці обіцянки відповідають дійсності.

iOS 8.1.1 підвищує продуктивність в декількох конкретних аспектах, які можуть мати важливе значення для просунутих користувачів. Однак вона не підвищує чутливість інтерфейсу — однією з головних і найбільш помітних проблем після оновлення iOS 7. Давайте подивимося на короткий список речей, очікувати поліпшення яких ви можете при використанні більш старих іДевайсов, а також більш довгий список того, що не покращився.

У ході свого дослідження журналісти популярного технологічного ресурсу встановили, що час «холодного» запуску Safari, Камери, Повідомлень та інших системних додатків змінилися незначно. Кожне з них досі відкривається значно довше, ніж в iOS 7.1.2, а в деяких випадках — навіть трохи повільніше iOS 8.0. Також, на жаль, нікуди не поділися лаги при відкритті Пункту управління (Control Center) і екранної клавіатури.

Головним поліпшенням на думку Ars Technica стали стабільність і швидкість роботи iOS 8.1.1 протягом тривалого часу, хоча оперативна пам’ять у яблучних смартфонів і планшетів з процесором Apple A5 обмежена 512 МБ. Для цього тесту журналісти відкривали кілька «важких» сайтів в Safari, після чого переключатися між іншими додатками і мобільним браузером, заміряючи швидкість повторного завантаження сторінок:

Досить важко сказати, що зробила Apple для поліпшення продуктивності в умовах нестачі RAM, як мінімум без додаткової інформації від компанії, яка відмовилася дати коментар з цього питання. Ми також не можемо точно встановити, коли саме користувачі можуть розраховувати на дані зміни, крім як «попрацюйте в інших додатках, а потім перейдіть назад в Safari».

Можна лише сказати, що це якось пов’язано з завантаженням та вивантаженням процесів. У iOS 8.1 недолік 512 МБ оперативної пам’яті у Apple A5 міг стати причиною повільної і нестабільної роботи старих іДевайсов. Але ця проблема, судячи з усього, була частково вирішена в iOS 8.1.1.

В цілому, зміни виявилися не настільки значними, як користувачі могли подумати спочатку. Ars Technica зазначає, що на це позначається вік смартфонів і планшетів на базі процесорів Apple A5, хоча деякі з них до цих пір продаються компанією як найбільш доступних опцій (також не варто забувати про iPod touch 5G, який досі є поточною моделлю пристрою і не оновлювався з моменту виходу). З кожним роком різниця в продуктивності між ними і останніми покоління iPhone і iPad стає все більше і більше, тому не дивуйтеся, якщо на презентації наступній версії iOS компанія з Купертіно оголосить про припинення їх підтримки.