Після відкриття App Store розробники шукали способи перенести в світ Mac деякі цікаві функції, які вони реалізовували у своїх iOS-додатках. З випуском Mac App Store це бажання посилилося, і ось кілька днів тому був офіційно «спущений на воду» проект з відкритим кодом під назвою Chameleon.

За цим проектом стоять розробники добре знайомої нам компанії Iconfactory — Шон Хебер (Sean Heber) і Крейг Хокенберри (Craig Hockenberry). Вони відзначають, що на створення Chameleon їх надихнула робота над останньою версією Twitterrific для Mac, в якій з’явилися багато популярні функції з однойменного мобільного клієнта.

Згідно опублікованій на сторінці проекту інформації, спочатку для створення десктопного програми вони могли використовувати тільки 25% коду від мобільної версії, але після портування iOS UIKit в новий фреймворк вони зуміли збільшити цей показник до 90%. Тим фреймворком і став Chameleon.

При цьому розробники відзначають, що існує ряд труднощів:

«Хамелеон — це не панацея. Звичайно, ви можете просто перекомпілювати iOS-додаток і воно навіть чарівним чином буде працювати в OSX. Але це не рекомендується, так як Apple у своєму магазині хоче бачити програми, які виглядають і поводяться як програми, створені спеціально для Mac».

Над фреймворком, який представляється в якості альтернативи UIKit, вони працювали протягом 9 місяців. При цьому весь код написаний виключно на основі офіційної документації Apple, а також не використовує приватні API і інші техніки, які заборонені правилами Mac App Store.

Але навіщо створювати щось на зразок Chameleon, якщо талановитим програмістам Apple цілком під силу вирішити такі проблеми в майбутньому? Засновники проекту переконані, що це буде досить віддалене майбутнє, оскільки зараз компанія максимально сконцентрована на розвитку iOS.

Але незважаючи на це Хевер і Хокенберри визнають, що керівництво Apple дуже чуйно вловлює всі зміни і відкоригує пріоритети, якщо співтовариство розробників буде гостро потребувати в такому інструменті.

Як і практично будь-який інший open-souce проект, Chameleon приймає пожертвування (футболка за 250$ або футболка+набір іконок за 500$). Ідея з ліцензуванням коду була відхилена одразу, так як Хевер і Хокенберри не зважилися стягувати плату з розробників за код, розроблений програмістами Apple. Більш того, творці Chameleon відзначають, що головним мотивом для них стало бажання допомогти іншим iOS і Mac-розробникам швидше і простіше створювати свої чудові програми.

Отримані гроші планується направити на подальший розвиток і управління проектом, так як роботи вистачає — він знаходиться в самій початковій стадії, тому команді потрібні ще учасники, які допоможуть доповнювати і документувати фреймворк, допомагаючи стороннім розробникам адаптувати його для своїх проектів і перетворити відмінне iOS-додаток в не менш прекрасну Mac-програму.