Розробники Dropbox славляться своїми подарунками та акціями, що дозволяють істотно розширити обсяг виділеного на серверах компанії місця. Особливо це важливо для користувачів безкоштовної підписки, які з 2 ГБ дискового простору за замовчуванням могли розширити його до 5 ГБ, потім і до 10 ГБ, а зі стартом акції Dropquest — ще на 1 ГБ тільки за проходження квесту. У статті я послідовно розповім, як його проходити від початку і до кінця.

На завершення Dropquest у вас буде 2 тижні, але краще не зволікати і впоратися вже зараз. За кожен пройдений крок користувач буде преміюватись додатковим об’ємом дискового простору, тому ви отримаєте бонусний гігабайт поступово, на кожному кроці.

Початок квесту, рівно як і Крок 1, перебуває на спеціальній сторінці сайту Dropbox, на якій описані умови та призи, а також дано посилання на Крок 2.

Крок 2. «Почнемо з чогось простого», — кажуть розробники і пропонують розділити 2 числа на калькуляторі, після чого звернутися до форуму.

Безліч користувачів в лічені хвилини «засмітили» форум Dropbox однотипними темами, в яких писали відповіді на кшталт «284», «two hundred and eighty four», «CCLXXXIV» і так далі. Проте, правильна відповідь переховувався в топіку з ID=284. В цьому топіку (Крок 3) і знаходиться запаролених архів, який треба розпакувати на Кроці 4.

Пароль до архіву «huskies» без лапок. На жаль, без спеціальної програми-архіватора начебто безкоштовних The Unarchiver або Zipeg відкрити архів з паролем Mac OS X видається не такою вже і тривіальною задачею. Запускаємо Термінал (Програми > Службові програми), виконуємо команду /usr/bin/unzip шлях до архіву та вввдим вказаний пароль. Розпакований файл буде перебувати в домашньому каталозі користувача.

Крок 5. Файл, отриманий на попередньому кроці знову веде на сайт Dropbox, де користувачеві пропонують зібрати правильно картинку за аналогією з класичною грою п’ятнашки. Якогось певного рецепту тут немає, тому доведеться трохи повозитися.

Відразу після того, як користувач вирішить попередню головоломку, він буде перенесений до Кроку 7 на цю сторінку. На ній потрібно ввести 3612-е просте число — 33739.

На Кроці 8 перед нами з’являється малоінформативне повідомлення, перші літери кожного рядка якого утворюють слово «BLOG».

Недовгий пошук в блозі Dropbox і стане Кроком 9. Недовгий він тому, що вже у першому фото співробітників компанії виявляється адресу, ведучий на цю сторінку.

На Кроці 10 користувачеві потрібно вирішити судоку, що складається з букв замість цифр. Завдання непросте, але вирішити його цілком під силу навіть без спеціальної програми або веб-сервісу. Ось правильну відповідь:

До Кроку 11 ми вже виграли 250 додаткових мегабайт і нам пропонують цілком заслужений відпочинок. Для цього потрібно повернутися додому в свій профіль Dropbox. По-ідеї, в профілі повинна була з’явитися невелика напис «The hunt’s not over…» (Крок 12).

Але до того моменту сайт перестав справлятися з завантаженням, я просто замінив букву «о» в останній посиланням на букву «x» (якщо ви звернули увагу на попередні посилання, то з них можна було скласти фразу «Dr0pbo») і перейшов на Крок 13.

Для цього довелося знову повернутися на форум в спеціальний топік з ID-018, присвячений японській поезії хокку (хайку, Крок 14), на 18 сторінку, яка перенаправляє нас знову в блозі Dropbox (ID пости з блогу теж дорівнює 18, це і буде Крок 15). У назві японського ресторану міститься посилання на архів з Кроком 16.

В архіві розташовується картинку-ключ до Кроку 17 і посилання на нього. У полі потрібно ввести HEX-значення кольору у файлі-ключі — «baff1e» без лапок.

Крок 18. Тут користувачеві необхідно розшифрувати імена і взяти з них правильні літери, номери яких наведено на сторінці. Правильна відповідь на цьому кроці «Drew Houston»:

Рішенням на Кроці 19 стане фраза «help 206», яка написана шрифтом Брайля. Користувачеві потрібно знайти топік в розділі підтримки з номером 206 (Крок 20).

І знову архів з кольоровим файлом-ключем і підказкою. Щоб завершити Крок 21 вимагається в своєму каталозі Dropbox створити папку з назвою 1F75CC (це 16-ричное значення кольору у файлі-ключі) і розшарити його з користувачем по e-mail [email protected] (в контекстному меню вибрати пункт «Share This Folder»).

Як тільки ви це зробите, всередині з’явиться текстовий файл з умовами Кроку 22.На ньому потрібно зайти в Votebox, пов’язаний з Frozen Yogurt (Крок 23), після чого перейти на сторінку About і знайти там Rian Hunter (Крок 24). Клікніть по його імені і вас перекине на Крок 25, який присвячений культової гри Chrono Trigger. Ім’я архіву rainbowshell.zip качаємо його, розпаковуємо. В ньому знаходиться midi-файл (Крок 26) і посилання на Крок 27.

Ключова фраза криється в назві відтворюваних нот: B A D C A B B A G E.

Залишилося зовсім небагато. На Кроці 28 належить роздрукувати картинку і скласти з неї паперового журавля, прямо як в американській версії серіалу Втеча. Твір цифр (11696 * 96911 = 1133471056) на його крилах і буде відповіддю:

Без допомоги пошуку в Твіттері я б, чесно кажучи, з цим завданням не впорався. Залишився фінальний, 29 крок. Відповіддю до нього будуть ті самі букви з посилань для попередніх кроків: «Dr0pbox heaRts U»

В результаті, я зайняв «почесне» 6219-е місце, витративши на проходження 01:42:44. Незважаючи на деякі труднощі, це коштувало того — і сюжет, і приз за участь дуже класні! :)

Я сподіваюся, у вас не виникне труднощів. Удачі!