Команда розробників Dropbox в цьому році знову вирішила порадувати своїх користувачів дивним квестом, що дозволяє не тільки розширити свій дисковий простір на 1 ГБ, але і добре розім’яти мізки. У статті я послідовно розповім, як пройти Dropquest 2012 від початку і до кінця.

Як і минулого разу, на завершення квесту дається близько двох тижнів, але чим швидше ви його виконаєте, тим краще. За деякі пройдені голови користувачі нагороджуються невеликим додатковим об’ємом дискового простору, тому отримання бонусного гігабайти буде відбуватися поступово. У мене на рішення головоломок пішло трохи більше 3-х годин, вам же, я сподіваюся, буде потрібно хвилин 20-30. Отже, немає сил терпіти, приступаємо до проходження квесту.

Dropquest 2012 бере свій початок на цій сторінці. Вам доведеться пройти невеликий пролог і перейти до першого розділу. Крім цього, в каталозі Dropbox у вас повинна з’явитися нова папка з назвою «Dropquest 2012» (навколо неї і будуть відбуватися всі події).

Варто сказати, що в цьому році організатори конкурсу постаралися ускладнити проходження квесту, запропонувавши користувачам злегка відрізняються варіанти завдань. Але варіантів відповідей було не так вже і багато — від двох до чотирьох (або близько того).

Розділ 1. На підставі п’яти умов користувачам необхідно вирішити досить просту систему рівнянь, в результаті чого вийде п’ятизначне число. В каталозі Dropquest 2012 потрібно створити файл з цим числом замість назви та розширенням *.txt, після чого в нього будуть додані умови другої глави. Якщо вам ліньки знаходити 5 чисел, то пропоную кілька варіантів, які траплялися іншим гравцям: 38645.txt, 46637.txt, 64529.txt або 24929.txt.

Розділ 2. На другому кроці потрібно було вивчати список співробітників компанії Dropbox і з перших літер їхніх імен (на підставі підказок у текстовому файлі) скласти веб-адресу. Можете відразу переходити за посиланням https://www.dropbox.com/dropquest2012/crane до третього кроку (за цю главу нараховується 50 МБ).

Розділ 3. В каталозі Dropquest 2012 з’явиться папка «Instructions from Emily» з іконками дій, що використовуються у веб-інтерфейсі сервісу. По перших буквах цих дій виходить пароль SMUDGES

Глава 4. Використовуючи Google Maps можна скласти маршрути нашого героя в різні дні. Його траєкторії будуть нагадувати 4 літери — SOMA

Глава 5. Використовуючи типи розеток можна скласти пропуск в наступну главу: MAD LIB

Глава 6. Це завдання було складно пройти без графічного редактора, оскільки потрібно інвертувати кольору вихідної картинки.

UPD від 14.05.2012: Наш читач з ніком SiNN нагадав, що в OS X вбудовані спеціальні утиліти для людей з обмеженими можливостями, тому можна обійтися без графічного редактора. Досить скористатися комбінацією клавіш Ctrl+Alt+Command+8. До речі, про інші приховані перлини Mac OS X можна почитати в цій статті.

Нам необхідно знайти клітини в інвертованій картинки, у яких колір фону не збігається з його назвою та використовувати числа (в моєму випадку це D28, M11 і Y01) для формування посилання наступного виду:

https://www.dropbox.com/events?ns=false&n=0&d=M-D-Y, де замість M/D/Y потрібно поставити ваші цифри.

Користувачі пишуть, що наступна підказка розташована за одним з цих посилань:

https://www.dropbox.com/events?ns=false&n=0&d=3-021-2005
https://www.dropbox.com/events?ns=false&n=0&d=1-07-2003
https://www.dropbox.com/events?ns=false&n=0&d=11-028-2001 (у мене була саме вона)

Глава 7. Відповіддю на цю главу є один з трьох URL (все залежить від ваших умов):

https://www.dropbox.com/dropquest2012/DEALING
https://www.dropbox.com/dropquest2012/ALIGNED
https://www.dropbox.com/dropquest2012/LEADING

За цей крок ви отримаєте додатково ще 75 МБ.

Глава 8. Ключове слово — TRIUMPHANT, його можна скласти з перших букв талісманів північноамериканських університетів.

Глава 9. У нашому каталозі з’являється ще одна папка «Onboard Computer Update». Якщо ви отсортіруете файли по типах розширень в алфавітному порядку, то отримаєте вказівки для виконання кроку: заходимо на сторінку https://www.dropbox.com/tour/6 і відправляємо на зазначений поштова адреса (варіанти: [email protected], [email protected] або [email protected]) реферальное запрошення з цієї сторінки. Дискова «премія» після цієї глави складе 100 МБ.

Глава 10. В залежності від варіанту вашим відповіддю буде MEXICO, ARGENTINA або KOREA

Глава 11. Використовуючи шифр зсуву (його ще називають шифром Цезаря) отримуємо слово SOUTHPOLE

Глава 12. Я дуже довго топтався на цьому кроці, оскільки не одразу правильно зрозумів умови. Для початку потрібно зайти на веб-версію Dropbox (можливо, спрацює ось ця посилання), вибрати файл Chapter 12.txt і відновити його попередню версію з допомогою пункту «Previous versions» з його контекстного меню:

Поясню, з чим у мене виникли проблеми: я випадково видалив цей текстовий файл і разом з ним пішли його попередні версії. Для таких випадків на сторінці майже кожної глави Dropquest 2012 існує посилання «Repair Dropquest folder», яка дозволила мені повернути файл Chapter 12.txt до початкового вигляду.

Глава 13. Тепер переходимо на сторінку https://www.dropbox.com/help і натискаємо на іконку щита з циклу ігор The Legend of Zelda поряд з ярликом «Security and Privacy». Якщо все піде правильно, то вас має перекинути в браузері на наступну главу. На цьому кроці ви отримаєте ще 125 МБ.

Глава 14. Вирішуємо судоку з верхньої частини екрану і викладаємо рішення в квадраті 3х3, розташованому трохи нижче. Щоб не мучитися, пропоную відразу посилання, по якому потрібно перейти для відкриття наступної глави.

Глава 15. Расшариваем будь-каталог з адресатом, зазначеним на цьому кроці (серед можливих варіантів e-mail: [email protected], [email protected]).

Глава 16. Тепер заходимо на сторінку https://www.dropbox.com/share і натискаємо на іконку веселки. За це ви отримаєте ще 125 МБ і перейдете до наступного кроку.

Глава 17. Відповіддю на цю главу стане слово SHANGHAI

Глава 18. Тепер Dropbox попросить провести весняну прибирання в папці Spring Cleaning і розсортувати файли по суб-директорій. У першу з них потрібно помістити файли 1.jpg, 3.jpg, 6.jpg, 8.jpg і 9.jpg. По-другу — всі інші файли (2.jpg, 4.jpg, 5.jpg, 7.jpg і 10.jpg). Зверніть особливу увагу, що робити ці дії потрібно в браузері! Якщо ви вже провели чистку в Finder, то скористайтеся посиланням «Repair Dropquest folder» і повторіть дії. За правильне виконання сортування ви також отримаєте додаткових 150 мегабайт.

Глава 19. На цьому кроці в ребусі закодована одна з чотирьох посилань:

http://db.tt/94J964
http://db.tt/Q2J9J4
http://db.tt/72J922
http://db.tt/72J933

Тут все залежить від вашого індивідуального завдання, але якась посилання обов’язково повинна підійти.

Глава 20. У файлах містяться описи шести фільмів. Відповідь на цю загадку — посилання https://www.dropbox.com/dropquest2012/apollo13. Призом за успішне проходження завдання стане 175 МБ.

Глава 21. Рішенням головоломки є слово ABUSIVELY

Глава 22. Ще одне складне місце у квесті, на якому нам дається 20 міді-файлів. Варіантів відповіді п’ять: ADAGE, BASED, BADGE, FACED або MACAU.

Глава 23. Використовуючи акаунти в Твіттері отримуємо декілька координат. Підставляємо їх на карту, з’єднуємо по спіралі і отримуємо вказівку на древнє місто Мачу-Пікчу в Перу (точніше, в англійському варіанті правильну відповідь виглядає MACHU PICCHU).

Глава 24. Останній крок виявився найважчим. Навіть розгадавши величезний кросворд було необхідно «стрибати через обручі, щоб отримати шукане слово — COLOSSEUM — і 200 додаткових мегабайт.

Ось і все, прекрасний, хоча і місцями важкий квест пройдено. Сподіваюся, я описав порядок дій досить докладно. Якщо у вас будуть питання по проходженню — милості прошу в коментарі!