Зараз я вже точно не скажу, коли вперше познайомився з Read It Later. Пам’ятаю лише, що тоді він був надто простим, практично нічого не вмів, працював трохи дивно і в кінцевому підсумку мій вибір припав на Instapaper. Однак, тиждень тому «гидке каченя» істотно змінився, рясніли новинні стрічки позитивними відгуками, тому колишній Read It Later, а нині Pocket отримав другий шанс. І поки що він його виправдовує на всі 100%.

Для початку варто сказати кілька слів про концепції сервісу. Pocket, як і його прямі конкуренти Instapaper і Readability, пропонує користувачам зберігати різноманітні матеріали з інтернету, на читання яких зараз просто немає часу, і повернутися до них пізніше: по дорозі додому, перед сном або в більш зручній обстановці. Для цього використовуються різноманітні розширення, букмарклет і інтеграція з мобільними/десктопними додатками через API, а читання здійснюється через клієнт і веб-інтерфейс в браузері.

Я не буду детально зупинятися на можливості веб-інтерфейсу. Скажу лише, що він значно покращився з часів Read It Later і практично ідентичний можливостям Pocket.app для iOS, про який зараз і піде мова.

Вперше запущений додаток пропонує створити новий обліковий запис або ж увійти в існуючу, після чого починає завантажувати з сервера список раніше збережених статей (якщо ви раніше користувалися Read It Later, то ваші попередні елементи нікуди не подінуться).

Основне вікно Pocket складається з двох частин — це перелік статей, який «таїть» в собі рядок пошуку і можливості перегляду матеріалів по тегам, а також панель інструментів у верхній частині екрана. Окремо хочу відзначити класну смугу завантаження, яка при оновленні займає всі межі рядка статусу iOS.

Я неодноразово помічав, що зберігаю в подібні сервіси не тільки статті, але також картинки або відео-ролики. В Pocket розробники додали можливість фільтрації контенту за його типу, а не тільки по тегам. Для цього потрібно натиснути на ліву кнопку на панелі інструментів і вибрати одні з варіантів в меню: Всі елементи, Статті, Відео або Зображення. По-моєму, це дуже проста і зручна функція, якої вистачало в Instapaper або Readability.

За допомогою кнопки «Pocket» в середині панелі інструментів користувачі можуть отримати доступ до головного вікна програми, Архівів, Обраному, Налаштувань та Довідці. А сама права кнопка активує режим редагування елементів списку ви зможете вибрати кілька статтею/зображень/відео-роликів і відзначити їх прочитаними, додати в обране видалити або призначити теги.

До речі, під кожним елементом списку ховається таємне меню з аналогічними діями, і щоб його відкрити, потрібно легенько сковзнути по заголовку статті пальцем в будь-якому напрямку:

Соціальні опції представлені досить добре. Після натискання на відповідну кнопку Pocket покаже кілька останніх дій або сервісів, а от якщо натиснути на кнопку More, то їх перелік значно розшириться за рахунок наступних категорій:

  • Дії (скопіювати, відправити по електронній пошті, відкрити в Safari та інші)
  • Сервіси (Box.com, Evernote, Facebook, Pinboard, Reddit, Twitter та інші)
  • І навіть додатки (Echofon, OmniFocus, Things, Twittelator Pro, Twitter для iPhone).

Загалом, є з чого вибрати.

Якщо ви тапнете по будь-якій статті, то активується режим перегляду. Зверху знаходиться перемикач між мобільним видом сторінки та її повною версією, а також кнопка повторного завантаження статті. Але є і ще один сюрприз — при збереженні статті з Twitter над текстом показується оригінальне повідомлення з можливістю зробити ретвіт «не відходячи від каси» (потрібно потягнути екран вниз, щоб відобразити панелі):

Користувач також може виконувати деякі дії і налаштовувати програму під себе, змінюючи розмір шрифту, шрифт, вирівнювання абзаців (по центру або по ширині екрану), переводити Pocket в нічний режим і тут же міняти яскравість екрану:

З одного боку, асортимент шрифтів скромний порівняно з Instapaper і Readability (по одній безіменній гарнітурою з зарубками і без), але як тут не згадати один важливий факт? Більшість шрифтів в цих програмах не сильно дружать з кирилицею, тому я б не назвав це великим недоліком.

Хотів би виділити ще кілька плюсів Pocket порівняно з конкурентами:

  • Додаток вельми непогано обробляє російську кодування і не зберігає кракозяблы, як часто буває з Instapaper.
  • Всі дії практично моментально і без проблем синхронізуються. Це вже претензія до Readability, тому що її синхронізацію я осягнути так і не зумів.

До недоліків можна віднести наступні:

  • Не такий досконалий алгоритм «мобілізації» тексту, як у Instapaper або Readability. Хоча Pocket обробляв деякі сторінки, з якими не могли впоратися його конкуренти.
  • Не можна повернутися до переліку матеріалів свайпом по екрану, доводиться користуватися кнопкою «Назад» (здавалося б, дрібниця, але як дратує, бррр).

Мабуть, буду закруглятися. Завантажити Pocket можна абсолютно безкоштовно з App Store за посиланням. Також, на сайті проекту є спеціальна сторінка, на якій вказані більшість додатків, букмарклет, розширення і доповнень, що підтримують Read It Later і, відповідно, Pocket.

Розробники виконали приголомшливу роботу, тому я рекомендую вам як мінімум звернути увагу на цей сервіс і спробувати його в дії. А там — як вийде.