За повідомленням одразу кількох американських інтернет-видань, умови угоди між Apple і Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. Ltd. (TSMC) припускає більш глибоке співробітництво, ніж передбачалося заздалегідь. Тайванська компанія не тільки виробляє нові двоядерні процесори Apple A5, встановлені в iPad 2 і виконані по 40-нм техпроцесу, але і тісно співпрацює з інженерами Купертіно у сфері створення ще більш вражаючих чіпів.

Цей виробник напівпровідникової продукції використовує більш ефективний процес, ніж Samsung (45-нм), тому виготовлені ними чіпи мають малі розміри, показують хорошу продуктивність і відмінні можливості, забезпечуючи при цьому поки що найвищу прибутковість для кожної серійно виробленої партії процесорів — схоже, саме ці плюси і схилили шальки терезів на бік TSMC.

Крім цього, Apple зацікавлена в розширенні списку постачальників процесорів — до цього він налічував лише Samsung. Корейська компанія крім усього іншого виробляє чіпи А4, які можна знайти в оригінальному iPad і останніх поколіннях iPhone, iPod touch і Apple TV. А так як Samsung випускає конкурентів яблучних гаджетів на ринку смартфонів і планшетів, то в один прекрасний момент вони монуг розставити пріоритети на користь постачання своїх власних пристроїв, а не эппловских (хоча ситуація з цим, звичайно ж, дещо складніше, ніж здається на перший погляд).

Наприклад, HTC довелося відмовитися від AMOLED і повернутися до використання LCD-екранів після того, як корейці визнали, що більш сучасних дисплеїв з-за обмежень у виробництві вистачить лише для гарантованого покриття власних потреб на цей рік — і навряд чи тут варто шукати якийсь злий умисел з боку Samsung.

За чутками, угода між Apple і TSMC не обмежується виробництвом А5 і охоплює розробку чіпів наступного покоління. Більше того, джерела повідомляють, що вже зараз обидві компанії працюють над процесорами з 28-нм техпроцесом. Природно, поки що немає ніяких деталей цієї співпраці, але воно цілком може вилитися в якийсь чотириядерний процесор, який міг би споживати стільки ж енергії, скільки й двоядерний, але мав набагато більш високою продуктивністю.

Передбачається, що для виробництва 40-нм А5 застосовується аналогічний процес, що і для Nvidia Tegra 2. Тому якщо в А5 використана архітектура ARM Cortex-A9, продуктивність двох CPU повинна бути практично ідентичною, а основні відмінності між ними будуть виражатися у швидкості графіки, але вони теж можуть виявитися приблизно однаковими — адже чіпи відмінно справляються з 1080p-відео.

Безсумнівно, Apple як і раніше залежить від флеш-пам’яті та інших компонентів Samsung, які використовують для виробництва своїх мобільних гаджетів. Але Купертіно потрібно спробувати звести цю залежність до мінімуму, інакше може повторитися історія з Nvidia — в кінці 2008 року з ними було укладено великий контракт, але після вирішення спору між Nvidia і Intel керівникам Apple довелося використовувати в нових MacBook Pro графіку від AMD.