В інтернеті з’являється все більше і більше інформації про взаємодію Apple і TSMC. Схоже, тайванська компанія буде виробляти процесори A6, виконані за передовими технологіями, для наступних поколінь іДевайсов. Джонні Еванс (Jonny Evans) з Computerworld постарався зібрати воєдино всі чутки і вийшла досить цікава стаття.

В теорії нові процесори можуть вийти настільки потужними і володіти такою низькою тепловіддачею, що, можливо, підійдуть навіть для майбутніх моделей MacBook Air, хоча найближчі ітерації цих продуктів будуть поставлятися з процесорами Intel.

Швидше за все, A6 стане 3D-IC чипом, виготовлених за 28-нм техпроцесу. У ньому кілька шарів активних електронних компонентів будуть розташовуватися вертикально і горизонтально, і підключені в один ланцюг.

Якщо ви за допомогою мікроскопа поглянете на нинішні процесори A4 або A5, то побачите конструкцію, що складається з декількох шарів. Наприклад, у A4 їх три: сам мікропроцесор і два шари мікрохвильовою оперативної пам’яті. А тепер уявіть, що ці шари будуть працювати ще ефективніше.

Тим часом, на просторах інтернету активно обговорюється можливий перегрів процесора A5 з-за якого, здається, Apple відступила від традиції показувати нову модель свого смартфона на всесвітньої конференції Mac і iOS розробників WWDC.

На цей випадок TSMC розробляє спеціальні чіпи, «досягають збільшення продуктивності приблизно на 30%, споживаючи при цьому на 50% менше енергії». Це було ще до того, як Intel представили Tri-Gate.

Минулого тижня Reuters повідомила, що TSMC вже почала тестове виробництво процесорів А6. Більше того, компанія спробує збільшити виробничі потужності, щоб бути готовою до по-справжньому значним замовлення Apple. Однак, на думку аналітика Вільяма Венга (William Wang), Купертіно для початку віддасть TSMC приблизно 20-30% замовлень, а далі подивиться, як вони впораються із завданням.

І TSMC, Samsung підтвердили плани по переходу на 28-нм техпроцес для майбутніх мобільних процесів, але на відміну від своїх конкурентів тайванська компанія обіцяє приступити до випуску високотехнологічних процесорів вже до кінця 2011 року.

Крім цього спроба відмови від Samsung і перехід до альтернативного виробника мобільних процесів може створити Apple певні проблеми. Наприклад, оскільки корейці доклали руку до створення поточних чіпів, у них неодмінно опиняться деякі патенти в цій області. Так що в конструкцію процесора Apple і TSMC прийдеться вносити різні модифікації.

Так чи інакше, зараз Samsung продовжить наполегливо працювати, щоб зберегти прибуткові контракти Apple. А це, в свою чергу, може привести до зниження витрат на виготовлення, що буде на руку як Купертіно, так і нам — звичайним покупцям.

Показати б цю «кухню» нашого чудового прем’єр-міністру Азарову, можливо, він не став би говорити абсурдні речі. Принаймні, на даний момент набагато простіше і дешевше запустити людину в космос, ніж створити свій власний iPhone: