Вчора компанія Intel офіційно оголосила про початок продажів третього покоління процесорів Intel Core з архітектурою Ivy Bridge. Їх можливостей повинно вистачити з головою для оновлення лінійки MacBook Pro, якщо припустити, що Apple готова перейти на 4-ядерні CPU у всіх своїх професійних ноутбуках.

Процесори Ivy Bridge виконані по 22-нм технологічному процесу з використанням так званих тривимірних транзисторів «Tri-gate» і мають при цьому вражаючими характеристиками в порівнянні з попередніми поколіннями CPU, виконаними по 32-нм техпроцесу: більш високою продуктивністю (на 37%) і значно меншим енергоспоживанням (до 50%).

Крім цього, процесор пропонує покращений графічний чіп порівняно з Sandy Bridge, нативну підтримку USB 3.0 і нові технології захисту Intel (Secure Key і OS Guard).

Десь з місяць тому в мережу «витекла» технологічна дорожня карта випуску Ivy Bridge, згідно з якою в квітні в продаж надійде перша партія нових процесорів, а реліз інших моделей буде відкладено до початку червня.

Серед цих даних фігурували і 4-ядерні мобільні процесори з TDP в районі 45 Вт (Thermal Design Power — величина, що показує на відведення який теплової потужності повинна бути розрахована система охолодження), які б чудово підійшли для більш дорогих модифікацій 15″ і 17″ MacBook Pro. А 2х-ядерні процесори з меншим енергоспоживанням (TDP=35 Вт, як раз вони і повинні з’явитися в червні) можна було б використовувати в бюджетних моделях цих яблучних ноутбуків і 13″ Прошках.

Але я б не став сподіватися на вихід нових MacBook Pro найближчим часом з двох причин:

  • По-перше, відповідно до «керівництва покупця» (це дуже зручний інструмент для ворожіння на кавовій гущі від MacRumors), з моменту виходу останнього покоління MBP пройшло всього 183 дні при середньому циклі розробки в 263 дня.
  • По-друге, чого Apple вже точно робити не стане, так це оновлювати лінійку ноутбуків по частинах: зараз або на початку травня — 15″ і 17″ Прошки, а в червні — 13″. Зазвичай компанія випускає нові версії всіх своїх моделей комп’ютерів одночасно.

До речі, останнім часом все частіше з’являються чутки про те, що Купертіно може не тільки випустити більш тонкий MacBook Pro з дизайном а-ля “MacBook Air”, але і зовсім перестане випускати 17″-моделі ноутбуків. Хоча я не впевнений, що компанія зважиться на такий радикальний крок, принаймні, зараз.

Швидше за все, Apple відмовиться від оптичного приводу заради більш ємного акумулятора або додаткового накопичувача даних. Додайте до цього збільшення продуктивність 4-ядерного процесора і оновлений інтегрований графічний адаптер Intel HD4000 (як мінімум для 13″ MacBook Pro) — і перед вами знову буде солідний представник ринку ноутбуків.