З минулими святами, дорогі читачі! На жаль, не міг привітати вас раніше, але на те були об’єктивні причини. У мене видалася хвилинка вільного часу і я поспішаю порадувати вас свіжими фактами, чутками і домислами. За 4 з невеликим роки пристрасті в очікуванні планшета загострилися до межі, акції компанії злетіли на небувалі висоти, а в повітрі все частіше почали кружляти чутки про наближення спеціальному подію Apple.

І ось вчора компанія розіслала офіційні запрошення відомим журналістами та блогерам з написом «Приходьте подивитися на наше останнє винахід». 27 січня, о 21:00 за московським часом (20:00 по Києву) нас повинні здивувати ось такими трьома речами.

Оновлений MacBook Pro

Якщо стежити за новинами і час від часу заглядати на головну сторінку онлайн-магазину Apple, можна без праці вгадати, що в найближчі 5-07 місяців представить Купертіно. Ще зовсім недавно таблички з написом New світилися над анодованими кольоровими корпусами ipod’ів, а зараз у статусі нових продуктів вважаються білий MacBook, Mac mini і 27″ iMac. Пам’ятайте це велике оновлення?

Думаю, не так важко передбачити, що наступними у черзі стоять якщо і не MacBook Air (про який толком ось вже з рік не було ніяких новин), то вже точно MacBook Pro. З ним десь з тиждень тому якраз і стався один цікавий казус.

Не для кого не секрет, що топовий MBP комплектується процесором Intel Core2Duo з тактовою частотою 2.8 ГГц, однак, як я вже говорив, в минулу середу учасники програми Intel Retail Edge Program отримали пропозицію взяти участь у розіграші ноутбука від Apple з чотирьохядерним процесором Core i5. Звичайно, ця інформація була тут же спростована представниками Intel, а разыгрываемыми ноутбуками відразу ж виявилися HP Envy 15 Series. Погодьтеся, складно не помітити помилку, особливо якщо на скріншоті показано Mac OS X, а лист було переведено не на одну мову. Однак, шила в мішку сховати не вдалося, і факти говорять самі за себе:

corei5-100113

Переваги такого рішення для маководів очевидні — мобільні версії i5, які випускаються з кінця минулого року, працюють значно швидше, не витрачаючи при цьому багато енергії. Крім цього, навряд чи ноутбук зазнає якісь суттєві зміни. Як це вже неодноразово відбувалося, молодші моделі поставлять процесори від старших моделей, старші моделі — нові процесори начебто Core i5, пам’яті в 2 рази збільшать, так жорсткий диск побільше засунуть.

Єдина невизначеність стосується графіки. Неодноразові проблеми з лінійкою відеокарт від nVidia можуть наштовхнути на думку установки в топові моделі дискретних відеокарт від ATi, однак я не думаю, що в Купертіно відмовляться від графічної, відео-системи, представленої симбиотом 9400M і якого-небудь дискретного адаптера потужніший 9600M GT. Занадто вже приваблива така зв’язка, особливо на мобільному пристрої, яким ще вважається ноутбук :)

Загалом, якщо все-таки 27 числа Стів Джобс почне свою презентацію з показу оновленого MBP, зобразіть подив на обличчі, добре?

iPhone OS 4

Випуск планшета, який здається фактом вже практично здійсненним, передбачає випуск операційної системи для нього. І цієї ОС, по-ідеї, повинна стати iPhone OS 4. Чого б ми хотіли побачити в новій прошивці?

 • Для початку, планшетні «рюшечки» — підтримка екранів більшого дозволу, нові елементи управління (вже не для iPhone, але ще не для Mac) і т. д.
 • Поліпшену продуктивність і підтримку таких пристроїв як планшетів, так і майбутніх поколінь iPhone / iPod touch.
 • Новий екран на Homescren, на який можна було б виводити корисну інформацію — щось на зразок Dashboard. Доступ до нього можна було б здійснювати за допомогою прокрутки екрану вверх (або якось так):
 • iphone4_home

 • Гортати екрани — це досить стомлююче завдання, тому я б сказав спасибі Apple за якийсь аналог Spaces. Як мінімум, в Купертіно вже пішли в цю сторону, надавши користувачам управляти додатками на екрані прямо з iTunes.
 • iphone_spaces

 • Фонова робота додатків не на шкоду життя батареї. Palm ж зуміли це зробити, ніж Apple гірше?
 • Люди хочуть флеш, хоч це і не безпечно. А мені він якось байдужий — вперед до світлого майбутнього за допомогою HTML5/CSS3/JS.
 • Вибіркове відключення портретного режиму. Погодьтеся, цей режим дуже корисний, але дуже сильно заважає коли намагаєшся щось робити лежачи на боці або в положенні, відмінному від горизонтального :)
 • Деякі користувачі хочуть можливість прибрати з iPhone «рідні» програми. Наприклад, мені зовсім не потрібні Акції і iTunes з iPhone, я приховую з за допомогою SBSettings з Cydia.
 • Використання телефону у вигляді USB/WiFi-жорсткого диска з екранчиком :)

Загалом, цей список можна продовжувати і продовжувати. Але ось що з цього реалізує Apple — покаже час.

Планшет

Чутки про це міфічне пристрої курсують більш 4 років, а перша згадка датується ще в давньоруських літописах… кхм… за 10 місяців до появи першого iPhone. Деякі старожили говорять про Tablet, як про якусь легенду, згідно з якою в далекому майбутньому на сцену вийде Стів Джобс і представить на суд громадськості планшетний комп’ютер, розмірами більше iPhone, але менше ноутбука. Мені здається, що це далеке майбутнє настало. Але спочатку невеликий ліричний відступ.

На виставці CES 2010 Microsoft в особі Стіва Балмера показав в черговий раз «першу спробу Редмонда створити «перше» планшетний пристрій (так званий Slate PC). Створити створили, але от для чого — абсолютно не зрозуміло. Природно, ніхто Windows 7 не «допілівал», просто встановили на маленький пристрій, тяп-ляп і готово (до речі, нічого не нагадує? ?? ):

ballmer-tablet

По обличчю «генсека» Microsoft було видно, що він сам не в захваті від дивовижі, намагаючись з останніх сил потрапити в дрібні елементи управління. Як пожартував хтось із читачів, Балмер сказав раді директорів за день до виставки: «Хлопців, я тут пообіцяв планшетник на завтра, треба терміново щось зробити». Ясна річ, що в Редмонді хотіли випередити Apple, проте вийшло як завжди.

Істерія мас (а це справжня істерія — як ще по іншому назвеш?) дійсно досягла свого апогею. І якщо в минулому році бум нетбуків зміг на деякий час приглушити чутки про «таблетці», то тепер вже нічого не заважає в повну силу розвернутися фантазії одних і шизофренії інших. Цільова аудиторія розколота: хтось заявляє, що тільки Apple може випустити справжній планшет, інші кажуть, розчарувавшись у планшетника від Мелкомягкіх, що це нішева пристрій і для нього немає ринку. Треті просто спостерігають за тим, що відбувається і з нетерпінням чекають першого фінансового звіту Apple після випуску «таблетки» :)

Навіть не знаю, чого чекати від цього пристрою, але вже точно це не буде «виріб» в дусі Майкрософт. На мій погляд, це буде невелике (8-10″) пристрій, з власною операційною системою (хоча, звичайно, може бути і модифікована iPhone OS 4, а не яка-небудь Tablet OS 1.0), що поєднує в собі зручність управління iPhone і багатозадачність настільної Mac OS X; мультимедійні можливості і інтеграцію з iTunes і Apple TV; вмонтовану веб-камеру і підтримку периферійних пристроїв на зразок флешок, клавіатур і Firewire.

Забув сказати, що у мене є ще один останній-препоследний, але найголовніший аргумент на користь Apple Tablet — розробників iPhone, які зазвичай під час своїх презентацій показують якісь програми та ігри, попросили адаптувати їх творіння для пристрою з великим дозволом екрану, ніж Яблофон.

У будь-якому випадку, часу до 27 числа залишається все менше і менше, чекати залишилося вже не довго. Ми, як завжди, будемо тримати вас у курсі всіх подій, що відбуваються :)

До речі, можна в коментарях висловити свої пропозиції щодо використання Планшетного ПК — для кого і як він стане в нагоді?