Я вже давно планував розповісти нашим чудовим читачам про три мініатюрних утиліти, знайдені в Mac App Store, кожна з яких в чомусь може спростити життя як початківцям, так і досвідченим маководам. Отже, представляю вашій увазі QuickPick, FlashFrozen і Palua. Розглядати їх почнемо, мабуть, в тому ж порядку.

QuickPick

Користувачі, які стежать за наступом великим релізом Mac OS X 10.7 під кодовою назвою Lion, напевно знають про існування в ньому функції Launchpad, яка за аналогією з домашніми екранами iOS відображає всі встановлені на комп’ютері програми і дозволяє їх запустити в мить ока.

QuickPick — це повноекранний лаунчер додатків і документів для Snow Leopard, який пропонує кілька досить цікавих функцій. Наприклад, для активації програми ви можете призначити глобальне поєднання клавіш або кут робочого столу (прямо як Expose), створювати кілька домашніх екранів, групувати іконки як заманеться і запускати додатки, набираючи їх назву прямо на клавіатурі.

За словами розробника, перші версії програми з’явилися ще до анонсу Lion і Launchpad, але саме із-за схожості з останнім цензори Apple в кінці березня цього року ненадовго видалили QuickPick з Mac App Store, а після його повернення в каталог настільних програм чомусь відмовилися розглядати подальші оновлення.

І на даний момент на даний момент в Mac App Store ви можете завантажити версію 2.0.2, а на офіційному сайті розробників доступна версія 2.0.4.

Завантажити додаток з Mac App Store: QuickPick 2.0.2
Завантажити програму з сайту розробника: QuickPick 2.0.4
Вартість: 9.99$

FlashFrozen

Незважаючи на те, що розробники Adobe добре попрацювали над останніми релізами свого флеш-плеєра, значно знизивши навантаження на процесор, деякі власники яблучних комп’ютерів досі витрачають нервові клітини на боротьбу з ненависним плагіном. Я вже розповідав, як повністю видалити Flash з системи, але навіщо вдаватися в крайнощі, якщо з допомогою FlashFrozen ви зможете його «приборкати».

Ця утиліта настільки проста, що вміщується у рядку меню і повідомляє користувача про те, що плагін почав використовувати занадто багато ресурсів процесора, дозволяючи «прибити» його вручну. А починаючи з версії 1.3 розробник додав функцію «AutoKill».

Завантажити додаток: FlashFrozen
Вартість: 0.99$

Palua

І, нарешті, третя утиліта призначена спеціально для тих, кому постійно доводиться стикатися з функціональними клавішами F1-F12 на клавіатурах Apple, за допомогою яких ви також можете регулювати підсвічування екрану і гучність, активувати Spaces і Dashboard, управляти відтворенням медіа-контенту і витягувати диски.

Але коли у користувачів виникає необхідність попрацювати з функціональними клавішами, доводиться натискати їх в парі з Fn, або заходити в налаштування клавіатури і включати/відключати необхідну галочку. Саме з цими незручностями покликана «розібратися» Palua. Утиліта теж ховається в панелі меню і перемикає режим роботи верхнього ряду эппловских клавіатур з допомогою простої комбінації клавіш: Command+Option+Tab

Завантажити додаток: Palua
Вартість: 0.99$