Початкові чутки про квітневому анонсі iOS 5 все менше і менше схожі на правду, так як на цих вихідних кілька «залізобетонних» джерел повідали TechCrunch, що насолодитися новими функціями майбутньої мобільної операційної системи, яка повинна бути зав’язана на хмарних сервісах, вийде лише цієї осені.

Якщо це дійсно так, то компанія порушить традиційний графік представлення і випуску оновлень iOS, згідно з яким нові функції системи представлялися розробникам і журналістам на спеціальному заході в березні-квітні, а випуск фінальної версії збігався з проведенням щорічної конференції WWDC і релізом чергового покоління iPhone.

Звичайно, Apple казала, що 2011 стане роком iPad 2, побічно відсікаючи чутки про появу третього покоління планшета ближче до кінця цього року, але ось ці самі «анонімні джерела» наводять дещо іншу інформацію. Вони натякають, що реліз iOS 5 разом із поданням iPad 3 може стати черговим цвяхом у кришку дерев’яного ящика, в якому й так уже наполовину лежать конкуренти.

Інформатори TechCrunch кажуть приблизно таке:

  • Реліз iOS 5 відбудеться цієї осені і буде включати в себе значні зміни в мобільній операційній системі.
  • Цілком ймовірно, що дебют і випуск бета-версії прошивки для розробників може статися вже на WWDC ’11, але не варто чекати фінального релізу влітку.
  • Вихід iOS 5 може збігтися з випуском iPad 3.
  • Нова мобільна ОС буде у значній мірі пов’язана з хмарними сервісами, а ми зможемо спостерігати за запуском кількох нових сервісів від Apple, на яких компанія буде робити основний упор.
  • Найбільш вірогідним є поява служби «Music Locker», яка дозволить слухати потокову музику без необхідності зберігати її на мобільному гаджеті. Цілком логічною датою запуску цього сервісу виглядає вересень, тому що саме в цьому місяці проводиться щорічний музичний захід Apple.
  • Але про більшу частину хмарних сервісів керівництво компанії буде спочатку розповідати на конференції WWDC, яка відбудеться в червні.
  • Ще одним елементом хмарної служби може стати локаційний сервіс, за допомогою якого можна буде зосередитися на пошуку друзів і членів сім’ї.
  • Розробка Lion йде повним ходом і не вибивається з графіка, щоб потрапити на комп’ютери користувачів в обіцяні Стівом Джобсом терміни. За чутками, деякі хмарні функції будуть інтегровані і в настільну систему.

За попередніми даними анонс iOS 5 могла відбутися під час останнього заходу, присвяченого iPad 2 і відбувся на початку цього місяця. Але цього не сталося, тому журналісти «перенесли» на дату подання мобільної операційної системи і оновленого MobileMe на квітень. Якщо джерела TechCrunch виявляться вірні, то і цього події очікувати не варто.

Між тим, ніякої інформації про майбутньої моделі iPhone представлено не було, але мені чомусь здається, що саме у відношенні свого головного козиря» Apple як раз ламати графік не стане, тому смартфон традиційно покажуть на WWDC.