Якщо дзвінок у вашому Apple-телефоні набрид, а колекція mp3 на жорсткому диску велика і різноманітна, то гуглити «рінгтони для iPhone» не варто. Змайструвати вам і вашому iPhone рингтони «по душі» можна досить легко і безкоштовно за допомогою iTunes.

Описаний нижче спосіб точно працює з версіями iTunes 8 і прошивкою iPhone 2.2.

Рінгтони для iPhone з допомогою iTunes

Треба зробити декілька досить простих кроків:

 • Клікаєм правою кнопкою в iTunes на композиції, з якої буде зроблений рінгтон, і вибираємо меню Інформація (Get Info)
 • У вікні, що відкрилося, переходимо на закладку Параметри (Options), де ставимо галочки навпроти Старт/Стоп. У текстовому полі вказуємо час початку і кінця відрізка в mp3–файлі, який обрали для рінгтона. Уривок повинен бути 30 секунд або менше.

  Создание в iTunes бесплатные рингтоны из mp3 для iPhone (скриншот)

 • Знову натискаємо правою кнопкою на вже «скороченому» файлі і вибираємо «Конвертувати у формат AAC». Після цього файл буде сконвертирован, використовуючи шаблон початку і кінця, заданих в попередньому кроці. Якщо в контекстному меню немає вибору конвертації в AAC, а замість цього, наприклад “Конвертувати в MP3”, тоді необхідно вибрати кодер MPEG в Налаштуваннях iTunes (див. скріншот).

  Создание в iTunes бесплатные рингтоны из mp3 для iPhone. Конвертировать в AAC

  Создание в iTunes бесплатные рингтоны из mp3 для iPhone. Выбор кодека

 • Тепер переходимо в папку iTunes Music, знаходимо сконвертувати файл і перетягуємо його на Десктоп (він же Робочий стіл, можна використовувати будь-який каталог на комп’ютері). Після чого, необхідно також видалити цю укорочену композицію з iTunes.
 • Повертаємося до файлу на Десктопі (Робочому столі). Натискаємо правою кнопкою миші і вибираємо Властивості, де в секції «Ім’я та розширення» міняємо розширення файлу: .m4a -> .m4r (це розширення має рінгтони для iPhone).
 • Після того, як розширення поміняли, просто подвійним клацанням файл він додасться в бібліотеку iTunes в розділ Рінгтони. За цим, синхронізуємо телефон з iTunes — готово!
 • Не забудьте в mp3-файлах, з яких ви робили рінгтони для iPhone, зняти галочки навпроти Старт/Стоп :)

  Підглянуті у колег із The Apple Blog.