Святковий і традиційно найбільш успішний фінансовий квартал для Apple в черговий раз став рекордним. На вчорашньому підведенні підсумків компанія повідомила про феноменальне доході 26,74 млрд. доларів і чистої квартального прибутку в 6 млрд. (що в перерахунку на одну акцію становить 6,43$ прибутку). Попередній рекорд у 20,34 млрд. протримався, як і очікувалося, рівно 3 місяці. Ці цифри перевищили очікування Wall Street, а дохід компанії вже третій раз поспіль виріс більш ніж на 5 млрд. протягом першого кварталу кожного з останніх трьох років.

Mac

За перший фінансовий квартал 2011 року Apple продала 4,13 млн. Маків, побивши рекорд Q4 2010 (3,9 млн.) та майже в 6 разів перевищивши результат аналогічного періоду минулого року (всього 700 тис. комп’ютерів). Щоб ця цифра здалася ще більш солідною, можна звернутися до більш старими даними. Наприклад, Apple продала всього 4,5 млн. за весь 2005 рік.

Минуло вже 9 місяців з моменту запуску iPad, і стає абсолютно очевидно, що планшет не каннибализирует ці яблучні комп’ютери.

У 2010 році два з трьох проданих Маків були ноутбуками. А для першого кварталу поточного фінансового року розрив ще збільшився: 70/30. Кількість проданих настільних комп’ютерів зросла з 1,23 млн. до 1,28 млн, а портативних — до 2,9 млн. одиниць. На жаль, Apple не вказує процентну розбивку для кожної моделі комп’ютерів окремо. Але можна з упевненістю сказати, що на це співвідношення вплинув випуск нових MacBook Air.

iPod

Apple дійсно стала «мобільного компанією», про яку говорив Стів Джобс в січні минулого року під час анонса iPad. А її бестселером вже довгі роки залишаються плеєри iPod. Їх у першому кварталі Apple продала 19,4 млн., що на 7% нижче результатів аналогічного періоду минулого року (майже 21 млн.). За останні чотири роки Купертіно регулярно звітувала про продаж 20-025 млн. айподів під час свят, тому, мабуть, ринок все-таки досяг точки насичення.

Незважаючи на зниження продажів iPod, дохід від них практично не змінився, збільшившись всього на 1%. Можна припустити, що його стабільність забезпечили моделі touch і nano. Останній практично відразу ж став дуже популярним серед споживачів завдяки новому форм-фактору і сенсорного дисплея.

iPhone

Під час свят Apple продала 16,2 млн. iPhone, продемонструвавши 86% зростання порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Починаючи з 2008, продажі iPhone протягом першого кварталу кожного наступного року стабільно збільшувалися майже в два рази. У грошовому еквіваленті рекорди iPhone принесли Apple близько 10,5 млрд. доларів, а це майже 40% від загального доходу компанії.

Дуже цікаво подивитися на показники iPhone в наступному кварталі, так як в звіт потрапить і iPhone для Verizon, а також, можливо, міфічний білий iPhone, згадки про нього з’являються із завидною регулярністю.

iPad

І, напевно, самий дивний результат показав iPad, який компанія випустила всього 9 місяців тому. Його продажі зросли з 4,19 млн. гадежтов в минулому кварталі до 7,33 млн. одиниць в цьому. Схоже, що iPad, поряд з яблучними плеєрами, сприймається користувачами в якості гарного різдвяного подарунка. Може бути компанії варто задуматися про перенесення офіційних релізів планшета ближче до кінця року?

А ще Тім Кук відповідав на питання конференц-зв’язку.