iTunes дозволяє редагувати і зберігати в медиафайлах різноманітну інформацію, яка називається тегами і включає в себе творця, виконавця, назва альбому, номер доріжки або епізоду і так далі. Але в діалозі Інформація існують кілька полів сортування тегів, які не зовсім зрозумілі. Давайте спробуємо розібратися, як їх можна використовувати.

Сортування по автору

Давайте почнемо з простого. Приміром, у вашій медіа бібліотеці присутні дві книги, у яких в тегах прописані автори:

  • Олександр Крафт;
  • Артур Кларк.

За замовчуванням сортування використовується перша частина поля Артист (автор), тому iTunes буде сортувати книги по імені автора: Олександр -> Артур, а не Кларк -> Крафт, що виглядало б більш логічно з точки зору організації книжкової полиці.

Щоб змінити цей порядок, потрібно клікнути по книзі, з контекстного меню вибрати пункт Інформація (Command+I) і перейти в закладку Сортування. Ви побачите два стовпці: зліва будуть відображатись поточні теги в тому вигляді, в якому вони показуються в звичайному списку, а праворуч — теги для сортування цих книг. Якщо якесь поле неактивно, то iTunes вже використовує сортування з цього тегу.

Тепер у полі «Сортування артист» потрібно прописати спочатку прізвище автора, а потім його ім’я, наприклад, «Кларк Артур»:

Після редагування цього параметра, iTunes буде відображати тег в загальному списку без зміни, але сортувати наших авторів стане більш коректно, з урахуванням прізвища, адже в алфавіті буква «Л» варто раніше, ніж «Р».

Сортування по головному виконавцю

Іноді в медіатеці можуть виявитися альбоми з декількома виконавцями. І якщо ви хочете, щоб, приміром, виконавець «Юрій Шевчук і ДДТ» був зарахований iTunes’ом до «Юрію Шевчуку», то потрібно виділити всі треки з цього альбому, натиснути Command+I і у вікні групового редагування знову зайти на закладку «Сортування».

Бачите, тут менше полів, але будь-яка зміна відноситься до всіх вибраних треках. Прописуємо потрібного виконавця в полі «Сортування артист» — і тепер альбоми групи «Юрій Шевчук і ДДТ» будуть сортуватися разом з іншими альбомами Юрія Шевчука.

Аналогічним чином можна сортувати джазових виконавців, які дуже часто з’являються на спільних пластинках або класичні твори у виконанні філармонічних оркестрів та окремих відомих солістів.

При бажанні можна придумати ще багато чого цікавого з тегами фільмів, телешоу, музики і книг. Звичайно, на перших порах ця можливість виглядає дещо незрозуміло і заплутано, але вона дійсно може бути корисна, якщо ви хочете навести повний порядок в мультимедіа-бібліотеці iTunes. Не бійтеся експериментів, адже в будь-якому випадку все можна буде повернути на свої місця, просто видаливши значення кожного поля закладки Сортування.

До речі, а ви використовували ці поля раніше? Можете поділитися своїми рецептами в коментарях.