Компанія з Купертіно анонсувала доступність ResearchKit для сторонніх розробників і медичних дослідників. Тепер вони зможуть не просто інтегрувати цей фреймворк в свої мобільні додатки, а також внести вклад в розробку модулів для нього.

Спочатку доступ до ResearchKit був лише у обмеженого числа партнерів Apple, включаючи Медичний коледж імені Уейла Корнелла при Корнельському університеті, Рочестерський, Стенфордський і Оксфордський університети, Інститут ракових досліджень Dana-Farber, а також компанії Penn Medicine і Sage Bionetworks. Однак тепер інтегрувати новий фреймворк з відкритим вихідним кодом зможе будь-розробник.

На даний момент в App Store представлено вже п’ять додатків з підтримкою ResearchKit, і вони викликали справжній ажіотаж серед медичних дослідників, так і користувачів. За офіційними даними, за минулий місяць фахівці отримали від них більше 60 000 заявок на допомогу у дослідженнях астми, раку молочної залози, серцево-судинних захворювань, діабету і хвороби Паркінсона:

«Ми щасливі, і натхненні відгуками на ResearchKit від медичного і наукового співтовариства, а також від учасників медичних досліджень. Історично такі дослідження залучали лише кілька сотень учасників, а тепер їх кількість вимірюється десятками тисяч, — сказав Джеф Вільямс, старший віце-президент Apple з операційних питань. — Медичні дослідники по всьому світу активно вивчають, як ResearchKit може допомогти їм у вивченні ще більшого числа хвороб, і ми віримо, що ця платформа зробить глибокий вплив на прогрес у глобальному розумінні здоров’я».

ResearchKit — це фреймворк з відкритим вихідним кодом, який у сукупності з HealthKit дозволить перетворити іДевайс в потужний діагностичний інструмент. За задумом Apple, він повинен зробити справжню революцію у сфері медичних досліджень, роблячи їх більш доступними для мільйонів власників iPhone в усьому світі. Після явної згоди людини, його смартфон (а в майбутньому — і інші яблучні пристрою) з допомогою вбудованих сенсорів зможе збирати і обробляти різноманітні дані на зразок ваги, артеріального тиску, рівня глюкози і т. п., що відкриє нові горизонти для вчених.

Вихідний код, документація та інша корисна інформація по ResearchKit опублікована на GitHub. Там же розташовується досить простий блог, в якому команда розробників буде публікувати останні новини, оновлення та поради по роботі з фреймворком.