За словами Стіва Джобса на нинішній WWDC приїхало понад 5000 осіб. Джин Мюнстер (Gene Munster), аналітик Piper Jaffray, абсолютно випадковим чином вибрав для опитування невеличку групу з 45 учасників всесвітньої конференції, в основному складається з розробників мобільних додатків, які віддали свою перевагу епплівської платформі замість платформ Microsoft або RIM.

В ході цього невеликого дослідження Мюнстер встановив, що з точки зору отримання доходів від продажу програм в більш виграшному становищі знаходиться iOS, а самі розробники з великим задоволенням створюють мобільні додатки, ніж десктопні.

Ось кілька фактів з листа, який було надіслано клієнтам Piper Jaffray:

  • Тільки 7% респондентів розробляють програми для Mac. Порівняно 2008 роком, коли було опитано всього 20 учасників всесвітньої конференції, цей показник зменшився на 50%.
  • Майже половина розробників (47%) створюють програми для Google Android, 36% крім iOS підтримують платформу Research In Motion (RIM BlackBerry, 13% пишуть програми для Windows Phone 7, а 7% — для WebOS розробки Hewlett-Packard.
  • Ніхто з попрошенных, відповідаючи на питання «яка платформа має найвищий потенціал для подальшого зростання?», не згадав BlackBerry, WebOS або Symbian від Nokia.
  • Крім цього, всі розробники вибрали основною платформою iOS, що дозволяє полегшити процес створення і розвитку своїх додатків, а також їх монетизацію.
  • Природно, не обійшлося і без деяких скарг. Найбільші проблеми у розробників викликають «суворі обмеження» Apple (38%) і процес затвердження програм в App Store (11%).

Але головною темою обговорення стали новинки, представлені в ході традиційної презентації Стіва Джобса і його колег. Мюнстер встановив, що абсолютно всі опитані учасники конференції опинилися вражені Mac OS X Lion, iOS 5 і iCloud, утворені перспективами розвитку мобільного та настільної операційних систем, а також доступністю API для роботи з хмарним сервісом Apple.

До речі, ще під час свого виступу на сцені Скотт Форстолл (Scott Forstall) назвав розробку для iOS прибутковою справою завдяки більш ніж 200 мільйонів проданих іДевайсов. Також варто врахувати, що вже на даний момент творці мобільних додатків отримали більше 2,5 млрд. доларів доходу від продажу своїх розробок в App Store.

Незважаючи на такий малий відсоток розробників для Mac, розвиток цього напряму теж не стоїть на місці, що було відзначено при оголошень переможців Apple Design Awards в категорії «Кращі програми для Mac OS X», серед яких попалися такі вражаючі настільні програми як Pixelmator і Capo. Крім того, багато аналітиків очікують «сплеск інтересу програмістів до платформи Mac після великого релізу Lion, наміченого на наступний місяць.