За три роки з моменту анонса OS X Mountain Lion, ми вже звикли до того, що ночами комп’ютери Mac з включеною функцією Power Nap періодично виходять з сну для резервного копіювання, синхронізації даних з яблучним «хмарою» та деяких інших дій. Але власники нових 13″ MacBook Pro і MacBook c 12″ дисплеєм Retina 2015 року випуску могли помітити, що їх ноутбуки в певних ситуаціях прокидаються значно частіше.

Виявляється в цьому винні так звані «розширені повідомлення». Точніше, будять Макбука не стільки самі повідомлення, скільки десктопні програми та сервіси, які їх отсылают1:

  • Програма Повідомлення може вивести комп’ютер з сплячки, щоб повідомити про отримання нового повідомлення. Ця і три наступні можливості працюють тільки в тому випадку, якщо відкрита верхня кришка ноутбука.
  • FaceTime здатний розбудити ноутбуки під час вхідного аудіо – або відео-дзвінка.
  • Активувати їх можуть і соціальні мережі на зразок Facebook, Twitter, LinkedIn або китайського Sina Weibo.
  • Game Center вважає за необхідне якомога швидше повідомити користувачеві, що у нього з’явилося нове запрошення або настала черга зробити свій хід у грі.
  • Back to My Mac. Дана функція знаходить ваш ноутбук і забезпечує до нього віддалений доступ. Верхня кришка Макбук може бути закрита, головне — щоб він був підключений до постійного джерела живлення (наявність AirPort Base Station або Bonjour Sleep Proxy теж більше не є обов’язковою умовою).
  • Нарешті, Find My Mac дозволяє програвати звук на сплячому комп’ютері, визначати його місце розташування, віддалено блокувати або видаляти дані з внутрішнього диска. Як і в попередньому випадку, верхня кришка ноутбука необов’язково повинна бути відкрита.

Що ж робити звичайним користувачам, яким такі раптові «хвилинки бадьорості» можуть заважати? Думаю, ви вже здогадалися: позбутися від більшості настирливих повідомлень можна просто закривши верхню кришку ноутбука. Також я рекомендую гарненько пройтися по однойменної панелі в Системних настройках і вимкнути зайве нотифікації.

Нарешті, ви завжди можете активувати режим «Не турбувати» перед тим, як лягти спати або відправитися у справах, у цьому випадку буде працювати тільки Find My Mac. Але з цим без проблем можна змиритися :-)

  • Чи варто говорити, що для отримання повідомлень MacBook Pro і MacBook повинні бути підключені до бездротових і дротових мереж через Wi-Fi, Ethernet або Thunderbolt-адаптер? ?