Якщо iOS-пристрої вже давним-давно застосовуються в медицині, музиці, автобудуванні і інших сферах життєдіяльності людини, то чому б не інтегрувати iPhone або iPad в «розумні будинки»? З моменту появи цього терміна безліч компаній по всьому світу пропонували різні реалізації таких інтелектуальних будівель, але фірма Solstice Multimedia, схоже, стала першою, хто запропонував робоче рішення для управління електронікою будинку і встановленими в ньому побутовими приладами за допомогою яблучного планшета.

Погодьтеся, фрази «прокинувся і включив кавоварку, не встаючи з ліжка» або «стало жарко, давай за допомогою iPhone/iPad охладим кімнату» звучать незвично і футуристично, так як у більшості сучасних реалізацій «розумних будинків» досі не відточені деякі техніки автоматизації житлового простору, особливо коли мова заходить про надійність.

Тим не менш, фірма Solstice Multimedia з Денвера, володіє десятирічним досвідом у сфері телекомунікацій та надання пов’язаних з житлом послуг, вважає, що оснащення вашого будинку інтелектуальною системою під керуванням iPad цілком можливо. Вони навіть пропонують свою власну модель будинку з двома вбудованими яблучними планшетами площею понад 315 м2 і вартістю близько 718 тис. доларів.

Звичайно, у допитливого читача може виникнути цілком закономірне питання: невже всі ці гроші підуть на оснащення будинку двома iPad? Ніяк немає. Сама інтелектуальна система, «зав’язана» на iOS і мобільних гаджетах буде коштувати вам приблизно 5 000 доларів. Додаткове аудіо, відео та обладнання для забезпечення безпеки обійдеться ще в 60 000 доларів.

«Комп’ютерний мозок» системи розміщується у «машинному відділенні» будинку — підвалі або окремій кімнаті, який через Wi-Fi підключений до двох iPad, вмонтований в стіну. А з допомогою третього гаджета ви зможете управляти всіма параметрами будинку, вуличним світлом, моторизованими віконницями, камерами спостереження та іншими речами не використовуючи сенсорні екрани на стіні.

Ось що пишуть у Denver Post:

Модель такого будинку в околицях Оверлук оснащена двома вбудованими iPad, які можуть керувати усіма електронними системами в будинку, включаючи освітлення, механічні віконниці, музичні та телевізійні системи, відео-няня і камери спостереження.

«З виходом iPad значно впав початковий рівень цін, тому що 8-дюймовий сенсорний екран, який можна вмонтувати в стіну, раніше коштував приблизно 3000$ або навіть більше», — говорить Тревіс Детерейдж (Travis Deatherage). — А тепер ми можемо купити iPad за 500$, який забезпечить ту ж функціональність, що і сенсорна панель».

Звичайно, це не майбутній особняк мільярдера, але теж дуже привабливий варіант для власників Mercedes-Benz S600 з пакетом iBrabuss 2.0 :)

А ще я чомусь впевнений, що автоматизація будинків і квартир з допомогою кращих мобільних гаджетів в світі є дуже гарною ідеєю. І не здивуюся, якщо коли-небудь зі сцени Стів Джобс представить iHome, «нашпигований» електронікою знизу доверху.