Тотальний контроль є візитною карткою компанії з Купертіно. Вона віддає перевагу «тримати в узді» все, що тільки може: будь то виробництво власних продуктів, взаємодію користувачів з яблучної екосистемою або створення мобільних додатків. Останній аспект, до речі, описується цілим склепінням правил, але є один пункт, який регулярно порушують не тільки зареєстровані розробники, але і сама Apple.

Цей пункт говорить приблизно наступні:

5.6. Додатки не можуть використовувати push-повідомлення для розсилки реклами, промо-акцій або будь-якого іншого прямого маркетингу.

Тим не менше, дане правило самим грубим чином ігнорують десятки тисяч мобільних додатків, щодня розсилають рекламні повідомлення. Це стало широко поширеною і стандартною практикою навіть серед невеликих розробників. Цілком очевидно, чому Apple не закручує гайки: цензори App Store не здатні обчислити такий додаток в процесі його затвердження, оскільки вони проводять з мобільного програмою занадто мало часу.

Звичайно, компанія могла запропонувати окремий механізм, завдяки якому користувачі отримали можливість повідомляти про порушення. Але це б ускладнило інтерфейс і зажадало колосальних людських ресурсів від Apple, щоб обробити кожну скаргу і адекватно на неї відреагувати. Так що навряд чи це коли-небудь трапиться.

А днями Apple сама порушила свої гайдлайны, в черговий раз нагадавши власникам iPhone і iPad кампанії в підтримку благодійного фонду (Project) RED:

Незалежно від причини або цілей, це явно рекламна розсилка, яка могла доставити незручності мільйонам людей. І вона є прямим порушенням найменш соблюдаемого правила в App Store.

Якщо компанія не збирається посилювати свої стандарти боротьби зі спамом (адже це і справді дратує), найменше, що вона могла б зробити, — це слідувати своїм же правилам і подавати тим самим позитивний приклад іншим розробникам.