Судовий розгляд між Apple і Samsung переходить в нову, більш цікаву фазу: у відповідь на вимогу Купертіно надати прототипи п’яти корейських пристроїв, адвокати Samsung подали зустрічне клопотання, в якому побажали поглянути на промислові зразки iPhone 5 і iPad 3 і оцінити можливу схожість зі своїми майбутніми пристроями.

Ключова відмінність між двома запитами полягає в тому, що Samsung свої гаджети вже уявила, а Apple традиційно зберігає завісу таємниці над майбутніми пристроями. У цій історії є й інші додаткові нюанси, в яких варто розібратися. Тому я пропоную оцінити всю ситуацію:

  • Минулого тижня Apple звернулася до суду з вимогою передачі промислових зразків Galaxy S2, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 10.1, Infuse 4G і Droid Charge, щоб в Купертіно прийняли рішення, чи потрібно їх включати в свій позов і чи варто потім домагатися заборони на їх продаж.
  • Суд став на бік Apple багато в чому тому, що Samsung встигла представити опису перерахованих вище продуктів і їх фотографії. Хоча, досі не був випущений лише Tab 8.9, оскільки корейці встигли роздати близько 500 Galaxy Tab 10.1 на конференції Google I/O.
  • Тим не менш, для захисту конкурентної переваги Samsung, суд наклав важливе обмеження: подивитися на прототипи можуть тільки юристи Apple, але ніхто зі співробітників компанії.
  • При цьому, Apple поки що не зважилася забороняти продажу вищеперелічених продуктів і не оголосила, що збирається зробити це найближчим часом.

Не дивно, що суд задовольнив вимогу Apple. Набагато цікавіше той факт, що Samsung вирішив діяти аналогічним чином:

  • Компанія попросила у судді зобов’язати Apple представити до 13 червня 2011 року «фінальні, комерційні версії» наступних поколінь iPhone і iPad (і їх упаковок), щоб юристи Samsung змогли оцінити потенційно можливу плутанину між продуктами обох компаній. А якщо таких версій немає, Samsung хоче побачити «самі останні версії кожного з пристроїв, яке буде проводитися в майбутньому».
  • Насправді, Samsung нічого не знає про плани Купертіно по випуску наступних iPhone або iPad. Їх прохання заснована на різних інтернет-доповідях» і «дії Apple в минулому». Це суттєва різниця, оскільки Samsung вже або представила, або випустила нові продукти, а Apple не просила показати прототипи пристроїв, які ще не були анонсовані.
  • Samsung дуже хоче подивитися на наступні покоління iPhone і iPad, щоб підготуватися до можливого попередньою судової заборони, оскільки яблучний планшет і смартфон буде доступний на ринку паралельно з продукцією Samsung. Це типове окозамилювання, адже Apple не зможе вимагати попереднього судового заборони на основі можливої плутанини з ще невипущеними продуктами.
  • Даний факт добре розуміють юристи Apple, які 23 травня поставили Samsung до відома, що будь-які потенційно можливі дії з підготовки до судового заборони «будуть ґрунтуватися на продукції Apple, яка представлена на ринку в даний час».
  • В Samsung пообіцяли дотримуватися ті ж правила, що і Apple — тільки її адвокати зможуть оцінити майбутні пристрої Apple, але не співробітники Samsung.
  • І, нарешті, корейці говорять про «фундаментальної справедливості» і вимагає Apple відмовитися від випуску своїх майбутніх продуктів, якщо Samsung доведеться зробити те ж саме. Природно, вони не посилаються на будь-який закон або судовий прецедент, який би доводив цей абсурдний тезу.

Samsung стверджує, що Apple може домогтися заборони на випуск корейських гаджетів і це може відбутися через деякий час після випуску нових iPhone і iPad. Забагато припущень, чи не так? До того ж, Apple вже в понеділок здатна запросто вимагати заборони на продаж продукції Samsung, оскільки вони випущені/анонсовані і викликають плутанину з iPhone 4 або iPad 2. Але навіть якщо корейці отримають такий дозвіл, це їм нічого не дасть: все одно їх продукти будуть порушувати патенти і товарні знаки Apple.

Так що, для Samsung, схоже, це лише азартна гра і прекрасний привід вкрасти кілька ідей для своїх майбутніх смартфонів.