Компанія Apple випустила чергове оновлення для Lion Developer Preview 2 на минулих вихідних, коли більшість користувачів готувалися відпочити від робочого тижня і спокійно відсвяткувати 1 травня. Незважаючи на це, я все-таки хотів би познайомити читачів з декількома цікавими новинками, знайденими в цьому оновленні.

Варто відзначити, що випущений білд з номером 11A444d і «вагою» 1,17 ГБ є вже другим оновленням для Developer Preview 2 — за якихось причин Apple не поспішає віддавати в тремтячі руки розробників і блогерів третю попередню версію Lion, хоча натяки на неї з’являлися ще в середині квітня.

Видалення додатків з Launchpad

Під час подання Lion на спеціальному заході Apple в жовтні минулого року Стів Джобс і його «соратники по зброї» не втомлювалися повторювати, що нова операційна система вбере в себе найкраще з двох нинішніх яблучних ОС — настільної Snow Leopard і мобільного iOS.

Випустивши останнім тестове оновлення, компанія з Купертіно в черговий раз пропонує нам переконатися в цьому, тому що у Launchpad нарешті запрацювала можливість видалення додатків. І навіть якщо у користувача немає Magic Trackpad, все можна буде виконати за допомогою миші.

Послідовність дій проста до неподобства: відкриваємо Launchpad, вибираємо додаток, встановлене з Mac App Store, клікаєм по ньому мишкою і тримаємо до тих пір, поки іконки не почнуть захитався з боку на бік — точно так само, як вони це роблять на iPhone або iPad.

Тепер ви запросто зможете впорядкувати програми або навіть видалити їх, але в цьому випадку система обов’язково попросить підтвердити свої наміри:

На жаль, нинішній Launchpad здатний видалити тільки ті програми, які були встановлені з Mac App Store. Однак така можливість все одно стане відмінним підмогою для багатьох користувачів, знайомих з іДевайсами, і спростить процес видалення.

Нове вікно завантажень Safari

У минулому ми вже дізналися, що Safari трохи змінить свою архітектуру і запропонує користувачам активувати опцію «Do Not Track», що забороняє рекламодавцям стежити за його переміщенням в інтернеті і на основі проаналізованої інформації відображати цільову рекламу.

А зараз Apple додала в браузер відразу декілька змін, серед яких можна виділити нове вікно завантаження, знайдене авторами італійського блогу Melamorsicata.it. Точніше, воно перестало бути окремим вікном і перетворилося в випадаюче меню, яке буде з’являтися» з окремої кнопки на панелі меню, що відображає процес завантаження в реальному часі.

Альтернатива Instapaper і Read It Later

Другим нововведенням Safari стала альтернатива популярних сервісів Instapaper або Read It Later під назвою «Reading List» — в нього можна додати веб-посилання, на читання яких зараз просто немає часу. Для показу цього списку досить натиснути на іконку очок в панелі закладок.

Повинен сказати, що з кожним таким оновленням майбутня операційна система мені подобається все більше і більше. А вам?