Сьогодні вночі на порталі для зареєстрованих розробників Apple з’явився невеликий анонс, за допомогою якого компанія з Купертіно оголосила про запуск та негайної доступності платформи TestFlight. Даний сервіс був створений для того, щоб полегшити розробникам процес бета-тестування своїх мобільних додатків шляхом надсилання запрошень зацікавленим користувачам.

Тепер ви можете запросити до 1000 користувачів для тестування своїх iOS-додатків, відправивши їм просте запрошення по електронній пошті через iTunes Connect. І як тільки тестери приймуть ваше запрошення, вони отримають можливість встановити бета-версію програми на iOS-пристрої, отримувати оновлені складання і ділитися своєю думкою через додаток TestFlight. Дізнайтеся більше про даному сервісі на цій сторінці.

Варто відзначити, що мобільні розробники вже досить давно і успішно користуються TestFlight, але Apple на початку цього року Apple придбала компанію Burstly, яка спочатку стояла за його створенням. Після покупки Apple зайнялася повномасштабної переробкою TestFlight і поновила його роботу у вигляді платформи для розробників і тестерів, інтегрованого в iOS 8.

Незважаючи на те, що на ринку представлено ще декілька подібних сервісів на зразок HockeyApp, TestFlight прагне зробити процес бета-тестування простіше, відмовившись від прописування унікальних ідентифікаторів пристроїв (UDID) і профілів забезпечення. Для того, щоб запросити користувача випробувати свою програму, розробникам достатньо знати адресу його електронної пошти, крім цього йому надані вбудовані інструменти для внутрішнього та зовнішнього тестування.

У свою чергу запрошені користувачі отримають інструкції як завантажити TestFlight для iOS, яке з’явилося в App Store ще в минулому місяці. З його допомогою розробники можуть надсилати свої додатки на тестування, кожен раз повідомляти користувачів про доступність нової збірки і надавати інструменти для зворотного зв’язку.