Минуло рівно п’ять років з моменту початку продажів оригінального iPad, і, як у випадку з будь-якими новими продуктами Apple, багато експерти і аналітики поспішили передчасно називати це революційний пристрій «провальним» і «розчаровує». Тим забавніше повернутися в 2010 рік і згадати деякі висловлювання критиків, які не хотіли повірити у можливий успіх яблучного планшета.

Девід Керсі (David Coursey) з PC World написав на наступний день після презентації iPad такі рядки:

Що спільного у нового iPad і гуглівського Nexus One? Обидва викликають глибоке розчарування. Жоден з них не може претендувати на успіх. Ці пристрої є більше модними аксесуарами, ніж революційними гаджетами, як вважають їх виробники.

Чому я називаю iPad розчаруванням? Так адже він дозволяє нам робити все те ж саме, що ми з успіхом робили раніше. Звичайно, у нього дуже приємний форм-фактор, але і тут не обійшлося без компромісів. Наприклад, застарілі пропорції екрану в той час, коли всі використовують широкоформатні дисплеї з співвідношенням сторін 16:9.

Я б не назвав iPad революційним продуктом, швидше, — еволюційним. Люди це теж помітили, якщо ви побіжно перегляньте заголовки новин. Мене цікавить одне питання: невже сумно відоме джобсовское «поле викривлення реальності» нарешті зіграло злий жарт зі своїм творцем?

Як звичайно, критики дуже швидко виявили величезну кількість недоліків iPad. Ось лише один з типових списків, які зустрічалися трохи більше, ніж на кожному технологічному ресурсі тих років (адже у нас теж такий список був :-) ):

1. Немає камери, так точно, ви не можете зробити фото і відправити його поштою.

2. Немає веб-камери для відеодзвінків, а значить у вас не вийде спілкуватися з друзями через iChat або Skype.

3. Немає флеш-плеєра, так-так, ви не помилилися, на iPad можна подивитися NBC, CBS, ABC, FOX або HULU.

4. Відсутні зовнішні порти начебто аудіо-роз’єм для підключення мікрофона, DVI, USB, Firewire і HDMI. Навіть слота для SD-карт немає.

5. Відсутній багатозадачність, а значить не можна запускати одночасно кілька додатків. Проходження по шляху iPhone рівносильно поразці.

6. Програмне забезпечення доступне тільки в App Store. Це теж вірний шлях до провалу.

7. Відсутня можливість відправлення SMS і MMS, а також здійснення телефонних дзвінків.

8. Планшет підтримує музику, фільми і книги тільки з iTunes Store, що означає великі гроші для Apple.

9. Дуже-дуже-дуже дорогий.

10. Якщо ви захочете нормально працювати з iPad, вам доведеться купувати всі необхідні аксесуари, кожен з яких буде коштувати мінімум 30$. В результаті Apple зніме з вас останню сорочку.

11. Немає повноцінного GPS.

12. Apple використовувала стародавні пропорції екрану.

13. Планшет не підтримує відео у форматі 1080p.

14. Немає доступу до файлової системи.

appletabletb554

Оригінальний iPad не зміг вразити генерального директора компанії E-Ink Рассела Уїлкокса (Russ Wilcox):

На ринку споживчих пристроїв навіть електронні «книгочиталки» будуть продаватися набагато краще iPad, адже вони коштують значно дешевше.

Незадовго до початку продажів Донован Колберт (Donovan Colbert) з Tech Republic був упевнений, що iPad чекає доля Apple TV:

За останній час ми почули безліч думок на тему того, чи стане планшет Apple справжнім хітом. Особисто у мене немає жодного сумніву, що це блискучий, сексуальний девайс. Але я не думаю, що його чекає приголомшливий успіх. Мені здається, в кінченому підсумку до iPad будуть ставитися, як до Apple TV. Краще б Джобс залишив цю ідею при собі.

Загальний спокусі покритикувати яблучний планшет піддався і Дон Ресинджер (Don Resinger) з eWeek:

iPad не настільки революційний, як багатьом би того хотілося. У компанії вийшов звичайний планшетний комп’ютер з унікальною операційною системою і ще одним важливим елементом: брендом Apple.

Останній факт є, мабуть, єдиною перевагою пристрою. Без надкушеного яблука на задній кришці iPad не отримав би і дещиці тієї уваги, яка супроводжує його впродовж останнього часу. Крім Apple жодна компанія на ринку не здатна підняти настільки сильну галас навколо посереднього пристрою.

В кінці лютого 2010 року Білл Гейтс дав інтерв’ю CBS News, в якому заявив про віру в нетбуки. На щастя, історія все розставила по своїх місцем:

Ви знаєте, я — великий шанувальник сенсорних інтерфейсів і цифрового читання, але як і раніше впевнений, що нетбуки виявляться більш поширені. iPad не викликає у мене таких емоцій, як iPhone. Так, це хороша «книгочиталка», але в ньому немає нічого, що змусило б мене сказати: «Ох, чому Microsoft не випустив щось подібне?»

В ряди скептиків також записався президент Nintendo Сатору Івата (Satoru Iwata), який заявив незадовго до початку продажів приблизно наступне:

Це всього лише збільшений iPod touch. Навряд чи його можливостей буде достатньо, щоб переконати людей купити собі новий пристрій.

Марк Сігал (Mark Sigal) з o’reilly Radar вирішив порівняти iPad з MacBook Air:

Якщо проводити паралелі з комп’ютерами Mac, iPad мені більше всього нагадує MacBook Air — прикольний продукт з невеликою кількістю щасливих користувачів. Але, якщо порівнювати його з iPhone або iPod touch, це, швидше, нішевий продукт.

Отто Беркес (Otto Berkes), один із засновників Xbox, а нині — топ-менеджер компанії HBO, був не настільки песимістично налаштований щодо iPad, хоча засудив не зовсім благозвучне назва та розмір екрана. Ось що він написав у день презентації планшета:

Кілька людей цікавиться моєю реакцією на анонс iPad. Я не буду зупинятися на його назві, яке вважаю жахливим. iPad? Ви серйозно?

Apple завжди славилася своїм умінням об’єднати доступні технології та красиво «упакувати» їх в єдиний продукт. Однак, навіть такий тонкий iPad не повинен вас дивувати в контексті багатьох десятиліть інновацій і зусиль, докладених для створення планшетного комп’ютера мрії.

Якщо говорити про пристрої, то iPad мені здається великим і незграбним. 7-дюймовий екран більш зручний, якщо говорити про компроміс між мобільністю та розмірами дисплея. Відсутність письмового введення також виглядає досить неприродним. Хоча, звичайно, у кожного свої міркування з приводу діагоналі екрана (як у випадку з ноутбуками) і відносної важливості стилуса для використання пристрою. Так чи інакше, у Apple є хороший заділ для майбутніх інновацій, і мені цікаво подивитися, як індустрія відреагує на їхні планшет.

Брюс Берлс (Bruce Berls) сумнівався, що яблучний планшет зможе скласти конкуренцію нетбукам:

Ні про яку революції не може бути й мови, навіть iPad не зможе перемогти нетбуки. Але у нього буде багато відданих шанувальників, особливо після того, як Apple знизить ціни і додасть деякі важливі функції.

Скотт Моріц (Scott Moritz) з The Street зауважив, що iPad розділив технологічну пресу на два протиборчі табори:

Це «революційний», ні «по-справжньому чарівний» гаджет, навіть назва у нього якесь дурне. Але iPad вдалося розділити технологічну пресу на два табори з діаметрально протилежними поглядами: одні його критикують, інші — поклоняються.

Майкл Комю (Michael Comeau) з Minyanville сумнівався в корисності iPad:

Будь-який планшетний комп’ютер, у тому числі і такий очікуваний iPad від компанії Apple, зіткнеться з серйозними проблемами, оскільки він просто не буде добре продаватися. «Таблетки» виглядають круто, але насправді вони не дозволяють робити щось принципово нового.

І, нарешті, самі «просвітлені» «експерти» примудрялися міркувати про долю iPad ще до того, як він навіть був представлений:

Увага, фанати і фанатки Apple! Не читайте наступні рядки і не кажіть, що я вас не попереджав. Якщо ви працюєте в малому бізнесі і не хочете витрачати божевільні гроші і нерви на зайві технології, забудьте про iSlate, iTablet або як там Apple збирається назвати свій майбутній планшет. Він буде занадто дорогим. Він буде робити зовсім те, що вам не потрібно. І він неодмінно додасть зайві проблеми в комп’ютерну інфраструктуру вашої компанії.

Як приємно, що всі ці люди помилялися :-)