Пару днів тому наш новий автор Ivan Oparin підняв дуже цікаву тему, що стосується майбутнього покоління яблучної операційної системи, яка незабаром має прийти на зміну не тільки Snow Leopard, але і, можливо, десятому поколінню Mac OS. На жаль, з офіційною думкою ми не знайомі, так як остання WWDC була трохи більше, ніж повністю присвячена розробці мобільного. Однак, вже зараз можна виділити кілька речей, які точно зроблять нову версію Mac OS X (пропоную відкласти розмови про Mac OS 11 в сторону) ще краще.

В тому, що майбутній реліз повинен стати знаковою вже ніхто не сумнівається, адже саме Snow Leopard «проштовхувався» споживачам під виглядом фундаменту системи «нового покоління», застави майбутнього щастя (комунізму?) і всесвітньої чесноти. Тому я хотів би побачити в новій Mac OS…

Нормальне розпізнавання мови

Думаю, багато хто з вас знаходили в Системних настройках, в розділі Мова, інструмент для розпізнавання голосу, який з’явився у системі з часів OS 9. Але у мене він ніколи нормально не працював, мабуть, з-за жахливого акценту і мізерного досвіду спілкування англійською мовою. Я впевнений, що Apple активно займається подібною розробкою, але пріоритетом, звичайно, є мобільний напрямок і «допиливание» купленого не так давно фантастичного інтелектуального помічника-сервісу Siri. Дуже хотілося, щоб по цьому шляху пішли настільні комп’ютери Mac і яблучні ноутбуки.

Независящий від дозволу інтерфейс

Деякі елементи OS X дуже слабо підтримують техніку Resolution Independence, про яку ми говорили не так давно у статті про екрані iPhone 4, але ні про яку загальносистемної підтримки поки що не може бути й мови. Якщо в один прекрасний день Стів Джобс вирішить встановити на Макінтоші сітчаточний дисплей, операційна система повинна бути готова до такого повороту подій.

Нову файлову систему

За чутками, в Snow Leopard спочатку повинна була з’явитися сумісність з ZFS, але, як завжди, проблеми почалися на етапі ліцензування файлової системи у компанії-розробника Sun. Нинішньої файловій системі Apple, HFS+, в цьому році виповнилося 12 років (вперше вона була представлена у 98 році у часи OS 8.1 і дожила до наших днів з деякими модифікаціями), тому «капітальний ремонт» їй би точно не перешкодив, забезпечивши користувачам перевагу в продуктивності на своїй платформі, а також кращу сумісність з іншими платформами.

Хмарну домашню теку

З підтримкою в iDisk структури папок «як у домашньому каталозі» (документи, фільми, музика і т. д.) та локальної синхронізацією, такої системи може вистачити для більшості користувачів в більшості випадків. І якщо Apple реалізує це, не потрібно буде чаклувати в Терміналі, щоб синхронізувати між «хмарою» і жорстким диском комп’ютера. Що може бути краще зберігання домашнього каталогу, доступного будь-повне mac ‘ е при підключенні до інтернету, у хмарі? Звичайно, зараз це виглядає дивно, навіть маючи широкосмуговим підключенням, але ніхто не знає, що буде завтра. І не для цього Apple будує гігантський дата-центр в Північній Кароліні?

Front Row 2

Незалежно від майбутніх планів Apple щодо свого «хобі» — приставки AppleTV — Front Row для Mac потребує суттєвого оновлення, адже досить багато користувачів вибирає той же Mac mini в якості домашнього медіа-центру. Американцям, ясна річ, не вистачає інтеграції своїх улюблених сервісів на зразок Netflix і Hulu, а іншим користувачам подавай швидкий прокат і покупку контенту не виходячи з «кінозалу». Крім цього, можна подумати над більш досконалими методами сортування та впорядкування медіа-файлів.

У будь-якому випадку, це всього лише кілька ідей, які можуть зробити OS X 10.7 ще краще. А що б ви хотіли побачити в майбутньої ОС?