Вчора Apple випустила третю бета-версію iOS 5. Повний список змін величезний і описує нововведення в роботі AirPlay, Календарів, Ігрового центру, iCloud, iMessage, можливостей обробки фотографій, інтеграції з Twitter, бездротової синхронізації системних фреймоврков і т. д. Тому я хотів би зупиниться на самому цікавому.

Для початку варто відзначити, що «термін придатності» цієї прошивки закінчується в четвер 18 серпня 2011 року. Отже, до цього часу варто чекати релізу нової бета-версії iOS 5, або GM-білду.

За словами «очевидців» програмісти Apple добряче попрацювали над виправленням помилок — продуктивність третьої бети залишає позитивне враження, а стандартні додатки запускаються швидше, особливо мобільний Safari і Camera.app.

Автори блогу ItsAllTech виявили значні зміни у візуальному оформленні та роботі локаційних сервісів. Пам’ятаючи неприємну історію c трекінгом користувачів Apple додала в вікно первісної налаштування iOS (яке з’являється після включення нового смартфона без iTunes) спеціальне вікно, що дозволяє активувати або відключити службу позиціонування.

Також, у локаційних сервісів з’явилися і нові параметри:

Додаток Reminders.app обзавелося нової іконкою. Схоже, дизайнерів Apple набридло малювати окремий варіант для кожної локалізації:

За повідомленнями Tech Crunch в новій прошивці нарешті з’явилася можливість встановлювати рінгтони, створені користувачем або куплені в Tone Store, на які приходять текстові повідомлення.

Також оновилися налаштування універсального доступу (Accessibility) — тепер вдадельцы іДевайсов можуть налаштувати спливаючу панель для управління апаратними перемикачами (без використання фізичних кнопок) і доступу жестів мультитач. Включається ця панель меню Settings > General > Accessibility > AssistiveTouch і дозволяє працювати з чотирма розділами: Home, Пристрої, Жести і Уподобання.

Призначення програмної кнопки Home зрозуміле — натискання на неї відкриє перед користувачем домашній екран, а в розділі Device можна виконувати різні дії з пристроєм: повернути екран, відрегулювати гучність або взагалі відключити її, блокувати і навіть віртуально потрясти гаджет (наприклад, для виклику функції скасування дії):

Природно, на даний момент ці можливості не призначені для повсякденного використання — вони глибоко заховані в системі і реалізовані для людей з обмеженими можливостями, але це стало б чудовим рішенням для власників пошкоджених мобільних гаджетів, в яких не працюють деякі апаратні кнопки. А в майбутньому, можливо, Apple взагалі випустить мобільні гаджети з однією кнопкою Power.

Серед інших дрібних змін можна виділити наступні:

  • FaceTime нормально працює, а його іконка коректно відображається в Settings.app;
  • додана опція голосового роумінгу;
  • в налаштуваннях мобільного Safari повернулася опція очищення Cookies і з’явилося меню Advanced;
  • Software Update показує версію встановленої системи;
  • елементи керування медіа-програвачем на веб-сайтах на зразок YouTube відображаються коректно;
  • при вході в додаток Music.app з’являється повідомлення, що фільми, телешоу і кліпи тепер знаходяться в окремому додатку Videos.app;
  • новий поштовий ящик можна створити в Mail.app.