На вихідних розробники з Купертіно випустили чергову бета-версію прошивки для iPhone, iPad і iPod touch. І мені хотілося б розповісти про деякі цікаві речі, пов’язаних з виходом нової збірки мобільної операційної системи, яка, за чутками, може стати останньою перед релізом GM-білду iOS 5.

Паралельно з виходом п’ятої бети Apple почала віддалено вимкнути мобільні гаджети користувачів, які встановлювали різні тестові версії iOS 5 з цікавості.

Не виключено, що частина потерпілих юзерів забула оновитися на більш нові версії прошивки, в результаті чого у них просто закінчився «термін придатності». Але на думку більшості, Apple почала докладати надзвичайних зусиль, щоб покарати учасників iOS Developer Program, які за гроші реєстрували мобільні гаджети звичайних людей, яким не терпілося отримати доступ до бета-версії iOS 5.

В результаті «полювання на відьом» Apple не тільки закривала акаунти підприємливих розробників, які порушили умови ліцензійної угоди, але і блокувала всі асоційовані з ним ідентифікатори UDID, в результаті чого смартфони ставали непридатними для використання — вони лише відображали початкове вікно налаштування і більше нічого не дозволяли зробити.

Apple дозволяє розробникам «прив’язувати» до 100 пристроїв до одного облікового запису (вартість участі в iPhone Developer Program становить 99$/рік). Тому деякі учасники цієї програми вирішили трохи підзаробити і реєстрували UDID «лівих» іДевайсов по 5-10 доларів за штуку.

Поїхали далі. Відповідно до приміток до релізу, в новій версії мобільної прошивки знову було виправлено велику кількість помилок. Переробці піддалася робота з обліковими iCloud, AirPlay, специфічні можливості для телевізійної приставки Apple TV другого покоління, Календарі, iBooks, резервне копіювання пристрою в iCloud і робота з хмарним сховищем (розробників попросили не тримати там критично важливі документи, оскільки час від часу «хмара» буде очищатися), iMessage, музичне додаток iPod (також виправлені помилки в роботі та організації медіа-бібліотеки), мобільний Mail.app, «оновлення ” по повітрю» (Over the Air або OTA), Springboard, інтеграція з соціальним сервісом мікроблогінгу Twitter, Core Image, бездротова синхронізація яблучних пристроїв з iTunes, а також фреймворки GameKit, StoreKit, UIKit і WebKit.

Серед знайдених візуальних змін є налаштування «Слухового режиму» в розділі Accessibility, яка повинна покращувати сумісність зі слуховими апаратами в деяких випадках (але при цьому може погіршити роботу в мережах 2G).

Таке нововведення було помічено YouTube користувачем NatesTechUpdate. У iOS 5 beta 5 з’явилася можливість швидкого перемикання між фото-додатком і Camera Roll:

А ось ресурс 9to5Mac знайшов незаперечні докази того, що у фінальному релізі мобільної ОС може з’явитися можливість магічного розпізнання фраз, продиктованих в мікрофон, і перетворення їх, скажімо, в текст нової MMS-ки. По всій видимості, ця функціональність буде забезпечуватись завдяки розробкам компанії Nuance, про яку ми з вами вже говорили.