У світлі вийшов кілька днів тому Mac OS X 10.6.3, багато користувачів зіткнулися з проблемами при оновленні. Незалежно від того, яким чином ви вирішили встановити його (через Software Update, Delta – або Combo-апдейт), можете виникнути ситуація, при якій система зависне під час цього процесу.

І хоча такі проблеми виникають рідко, а так само далеко не у всіх, ви зрозумієте, що зіткнулися з нею, якщо побачите порожній блакитний, чорний або сірий екран, дуже довго обертовий кольоровий диск курсору миші або вимога примусового перезавантаження.

Перед тим, як перейти до конкретних порад, пропоную визначитися з термінами:

 • Delta-апдейтом називається оновлення, яке ставиться на попередню версію ОС (в даному випадку, тільки на 10.6.2). Його розмір, як правило, набагато менше Combo, тому що в ньому«зібрані» тільки останні напрацювання Apple.
 • Combo-апдейт містить у собі всі наявні на даний момент оновлення, починаючи з фінального релізу Snow Leopard. Тому він може бути встановлений на всі системи, починаючи з 10.6 і закінчуючи 10.6.2. Його розмір повинен бути набагато більше, ніж у Delta-апдейта.

Так от, навіть якщо система виглядає «здорової» після примусового перезавантаження, деякі файли можуть бути пошкоджені. В цьому випадку, я рекомендую виконати оновлення системи з Combo-апдейта.

Крім того, якщо перервати незакінчений процес оновлення, то важливі системні файли також можуть пошкодитися. Тому, якщо поверх трапилось, спробуйте виконати наступні дії:

 • Почекайте трохи.Якщо ви помітите, що система «застрягла» на синьому або чорному екрані на деякий час, потерпіть трохи, не робіть поспішний висновок про зависання системи. Досить почекати близько півгодини, можливо за цей час система пробудиться і продовжить установку коректно.
 • Робіть жорстку перезавантаження тільки тоді, коли вінчестер неактивний.Якщо через пів-години очікування нічого не сталося, можна спробувати зробити жорстку перезавантаження. Але це потрібно робити тільки в тому випадку, якщо жорсткий диск не буде активним. Прикладіть вухо до кришки системи і послухайте — дзижчить вінчестер? Якщо так, то доведеться почекати до тих пір, поки диск не зупиниться. Після цього потім затисніть і утримуйте кнопку живлення до тих пір, поки комп’ютер не вимкнеться.
 • Спробуйте завантажитися в безпечному режимі.Після вимикання системи, відразу ж увімкніть комп’ютер і затисніть клавішу Shift, щоб завантажитися в безпечному режимі. Це дозволить виконати деякі діагностичні скрипти під час старту, а також завантажити мінімальну кількість компонентів самій Mac OS X. Після завантаження запустіть Дискову утиліту (Disk Utility), щоб виправити права доступу до файлів і перевірити жорсткий диск на наявність помилок. Також ви можете запускати любий інші утиліти для очищення тимчасових файлів, кешу і т. д.
 • Повторіть установку Combo-апдейта.Навіть якщо система на перший погляд запускається нормально, при виникненні помилок під час установки краще повторно запустити Combo-апдейт. Це гарантує, що всі файли, які будуть перебувати в цілості й схоронності, а проблема з пошкодженими файлами не «вилізе» в самий невідповідний момент. Я пропоную використати це Combo і встановити його з безпечного режиму.
 • Перевірте права доступу після установки.Після закінчення установки Combo-оновлення, використовуйте Дискову утиліту (Disk Utility) для перевірки і виправлення прав доступу на жорсткому диску. Це гарантує повний доступ системи до всіх файлів і не дасть підвішувати їй у разі, якщо ці права будуть виставлені неправильно.
 • Використовуйте резервну копію.У разі, якщо Mac OS X і раніше не хоче працювати належним чином (навіть після повторної установки Combo-апдейта), я можу порадити відновити систему з резервної копії. Це можна зробити за допомогою Time Machine або заздалегідь збереженого образу диска. Такі дії повернуть вашу систему до «предобновляемому» станом і дозволять заново спробувати встановити оновлення.
 • Переустановка системи.Звичайно, відновлення системи з резервної копії є кращим методом, оскільки воно залишить всі призначені для користувача настройки і програми недоторканими (до речі, у вас може і не бути бекапа). Наскільки я знаю, можна спробувати встановити Snow Leopard заново без форматування диска. При цьому випадку всі користувальницькі дані, додатки і їх налаштування будуть збережені. Під час інсталяції повинні бути просто перезаписані системні файли.
 • Повна «чиста» установка.Зрештою, якщо система вже не відповідає навіть на електронні розряди дефібрилятора, а резервної копії під рукою немає, можна спробувати скопіювати всі дані на інший комп’ютер, використовуючи компьюетр в режимі FireWire Target Disk Mode. У ньому Макінтош буде видно як зовнішній вінчестер.Після цього можна буде відформатувати диск, встановити Snow Leopard і зверху поставити Combo-апдейт. На «чисту» систему він повинен встати у будь-якому випадку без сучка і задирки. А далі вже треба трудомісткий процес встановлення та налаштування софта, перенесення збережених даних і «обживання» свіжовстановленому Осі.
 • Сподіваюся, що наші читачі все рідше і рідше будуть стикатися з такими проблемами. Вдалих оновлень!