Серед численних історій про Стіва Джобса з’явилася ще одна, яку я ще не чув і, можливо, не чули наші читачі. Вона сталася через деякий час після запуску першого покоління iMac, коли генеральний директор Apple, який повернувся для порятунку компанії від неминучої загибелі, вирішив придумати, як гучно відсвяткувати продаж мільйонного моноблока.

Про це у своїй новій книзі розповів Кен Сігал (Ken Segall):

Стів хотів зробити теж саме, що і Віллі Вонка у фільмі [«Чарлі і шоколадна фабрика»]. Він хотів покласти золотий сертифікат в коробку з мільйонним iMac і оприлюднити цей факт. Тому, хто купив би цей комп’ютер, Стів збирався відшкодувати його повну вартість та навіть запросити в Купертіно на екскурсію по кампусу Apple.

Джобс навіть доручив своїй внутрішній групі дизайнерів розробити прототип такого золотого сертифіката, який згодом показав нам. Але найбільше нас здивувало те, в чому він збирався вийти до щасливого переможця. Стів хотів зустрітися з ним в повному вбранні Віллі Вонки. Так-так, в циліндрі і фраку з довгими полами.

Всі присутні в той момент в кімнаті були сильно приголомшені енергетикою і захопленістю Стіва, але особливого ентузіазму не висловили. І на щастя для них, з цієї затії нічого не вийшло, оскільки каліфорнійські закони забороняють проводити конкурси, в яких для участі потрібно обов’язково купити який-небудь продукт.

Стів, дізнавшись про «підступних» умовах, різко охолов до цієї ідеї. Його коробило від однієї думки, що в конкурсі зможе взяти участь будь-який бажаючий, який не був власником iMac і, можливо, навіть не був прихильником продукції Apple. Тому конкурс в стилі Віллі Вонки так і не відбувся.

За родом своєї діяльності Кен Сігал частенько зустрічався з Джобсом. Працюючи креативним директором у кількох великих рекламних агентствах, він досить часто допомагав Apple і NeXT рекламувати свою продукцію, в тому числі, доклав руку до створення знаменитої кампанії «Think Different», яку Стіву спочатку зненавидів, і навіть придумав слово «iMac».

Не дивно, що у Кена накопичилося безліч історій про самої компанії Apple і її колишньому генеральному директорові. Їх він і оформив у вигляді книги під назвою «Шалено просто: одержимість, яка призвела Apple до успіху» (Insanely Simple: The Obsession That Drives apple’s Success), яка нещодавно надійшла у продаж.