Ще в січні минулого року професійні техно-хірурги з iFixit виділили в дизайні смартфона Google Nexus One два мікрофони і голосовий процесор Audience, який ними керує. Така конструкція дозволила інженерам пошукового гіганта поліпшити якість переданого звуку в порівнянні з традиційними способами шумозаглушення і представити це у вигляді ледь не головного конкурентної переваги гаджета.

Тепер давайте швиденько повернемося до жаркого літа 2010 року, до моменту «розтину» iPhone 4. В яблучному смартфоні було знайдено аналогічне конструктивне рішення з двома мікрофонами. Але крім факту, що ці мікрофони повинні використовуватися для більш ефективного шумозаглушення, співробітники iFixit нічого більше не змогли з’ясувати.

Вони навіть не знали, Apple розробила свій голосовий процесор або ліцензувала чиюсь технологію. І все що в них було — це один маленький чіп розміром 3х3 мм з незрозумілою блідою маркуванням «10C0 01S8 0077». Схоже, Apple прикладає максимум зусиль, щоб позбавити деякі компоненти своїх продуктів від брендингу.

Так чи інакше, співробітники лабораторії iFixit не зуміли ідентифікувати чіп і благополучно про нього забули до того моменту, поки до них в «операційну» не потрапив ще один iPhone 4. Точніше, його CDMA-різновид, створена спеціально для роботи в мережі оператора Verizon. Ось він — виділений жовтим прямокутником і розташовується по сусідству з процесором Apple A4:

Вирішивши довести справу до кінця, iFixit-гіки вирішили підключити до «розслідування» своїх не менш суворих друзів з Chipworks, що використовують замість скальпелів і термофеном електронні мікроскопи і рентгенівські установки. Їм знадобилося всього кілька хвилин, щоб встановити: перед нами дійсно малопотужний звуковий процесор Audience. А в якості незаперечного доказу вони призводять ось таке «пасхальне яйце», знайдене в межах того самого чіпа з невідомої маркуванням:

Цей чіп має вбудований цифровий сигнальний процесор з аналоговими зовнішніми інтерфейсами. Такий чудовий знімок «нутрощів» люб’язно наданий теж співробітниками лабораторій Chipworks:

Так чи інакше, шумозаглушення в iPhone 4 дуже вразило обидві компанії. Вони кажуть, що з цим завданням гаджет справляється краще за будь-смартфонів-конкурентів, в яких не встановлені чіпи Audience. А для демонстрації їх можливостей ресурс PocketNow зняв невелике відео-ролик, в якому порівнюється телефонну розмову на звичайному телефон і iPhone 4.

Різниця суттєва:

У будь-якому разі, дуже цікаво подивитися: чи покажуть нам яку-небудь новеньке технологічних рішення в майбутніх поколіннях смартфонів і як довго триватиме співпраця Apple і Audience? Адже від нього виграють, у першу чергу, власники гаджетів.