Після довгих дискусій про потрібність і «кращості» iPhoto і Picasa, вирішив написати про альтернативну програму, яка в більшості випадків задовольняє самі прості запити користувачів по роботі з фотографіями. Якось навіть соромно стало, що довго вибирав і качав інші програми для перегляду фотографій, в той час, коли 70-80% завдань можна вирішити з Захопленням зображень. Звичайно, у кожного свої завдання і не факт, що ви зі мною погодитеся, але те, що мені вдалося дізнатися про цю програму, дуже сподобалося. Сподіваюся і вас не залишить байдужими.

В Snow Leopard програма перекочувала з папки Службові Програми. Для роботи з нею потрібно обов’язково підключити пристрій-носій зображень, так як з зображеннями на диску програма не працює.

Налаштування

Захоплення зображень можна використовувати як ще одну можливість налаштувати запуск конкретної програми під конкретне підключений пристрій. Мова, звичайно, йде тільки про пристрої, які зберігають зображення (камери, iPhone/iPod, кардриеры і т п).

Open_with

Причому налаштувати можна кожне окремо: велику камеру на iPhoto, iPhone на Перегляд і так далі. Як вам потрібно, так і налаштовуєте.

Експорт

Тут ця функція досить розширена. Всі можливості видно з скріншота нижче.

Export_to

Тобто, легко експортувати в папки Зображення, Робочий стіл, Документи, завантажити в iPhoto (якщо їх багато), відкрити у Перегляді (те ж можна зробити подвійним клацанням на фотографії), переслати поштою, створити PDF документ або веб-сторінку, а також вибрати будь-яку іншу програму. Все це я випробував, і всі варіанти працюють добре.

Загальний доступ

Будь вибране пристрій можна зробити загальнодоступним локальної мережі, виділивши його і поставивши галочку на Відкрити загальний доступ.

Share

Метадані і сортування

Вибравши вид списку, можна дізнатися все необхідне про фотографії та налаштування фотокамери

Metadata_and_sort

разом з геотеги, якщо такі підтримуються.

GEO_data

Ну, а з сортуванням все просто, виділивши будь-яку колонку, отримаєте сортування за вибраним критерієм.

Додатково

Окремий пункт стосується потенційних можливостей програми. Потенційних тому, що я не міг їх випробувати через відсутність коректно працюють пристроїв, ну, або правильних налаштувань, яких я не зміг добитися.

Програма має можливість сканування зображень, при умові підключеного і правильно налаштованого сканера. Моє МФУ давно вже не отримувало оновлень драйверів під Max OS, тому я кинув цю затію. Якщо у вас налаштований сканер — є велика ймовірність, що зможете сканувати прямо з програми.

Те ж стосується Bluetooth пристроїв. Маючи під рукою лише мобільний телефон, налаштувавши пару і з’єднання, я не зміг домогтися відображення фотографій з нього: постійно рвалася мережу. Після n-ної перевантаження телефону і перезапуску програми, я розпрощався з ідеєю працювати через Захоплення зображень. Простіше працювати через Обмін файлами по Bluetooth.

Нові пристрої на панелі ліворуч відображаються без назви, тобто просто Volume. Щоб не виникало плутанини, я переназвав їх на Робочому столі. У програмі назви з’явилися автоматично.

Підсумки

Судячи по можливості програми, її краще використовувати як проміжний варіант, для подальшої роботи в редакторах серйозніше, або для дуже простих цілей. Перекинути тільки-що нащелканное на робочий стіл для подальшої обробки, переслати поштою фотозвіт, створити PDF з портретами всіх гуляли на корпоративі співробітників…. Ось ці основні завдання та виконує програма. Я спеціально не буду порівнювати її з чимось іншим, або пропонувати альтернативу. У вас в комп’ютері є готова програма для простих і швидких операцій з фотографіями — це факт. Більше від неї чекати не потрібно.