У минулу п’ятницю Apple відкрила процедуру замовлення ? Watch, і з тих пір в мережі не вщухають суперечки про те, наскільки успішним виявився цей запуск і як багато яблучних годин вдалося продати компанії з Купертіно. А оскільки Apple офіційними даними нас не балує, залишається покладатися лише на оцінки аналітиків.

Першими цифрами поділилася аналітична компанія Slice Intelligence. За їхніми підрахунками, за перший день яблучна компанія отримала понад 957 тисяч попередніх замовлень на новий гаджет. Як і очікувалося, найбільш популярною серед покупців виявилася спортивна версія годин — ? Watch Sport, на якій зупинили свій вибір 62% клієнтів, інші забронювали модель з нержавіючої сталі.

Ці дані Slice Intelligence отримали після обробки електронних квитанцій від покупців, зареєстрованих на спеціальних сервісах з відстеження подібних квитанцій у своїх електронних ящиках1. У звіті аналітиків зазначається, що 71% замовлень припадає на велику модель яблучних годин з 42 міліметровим корпусом, а 32% покупців алюмінієвих гаджетів віддали свою перевагу 38-мм моделям. В середньому в перший день продажів користувачі витрачали по 503.83$, купуючи 1.3 пристрою.

Аналітики також досить докладно вивчили переваги покупців щодо забарвлень ? Watch. Зокрема, 40% майбутніх власників алюмінієвих «розумних годин» вибрали темну забарвлення Space Gray, а ось кількість попередніх замовлень на темну модель з нержавіючої сталі не перевищила і 3%.

Якщо говорити про ремінцях, то, за даними Slice Intelligence, більше всього користувачів замовляли чорний спортивний ремінець (28%), друге місце посів міланський сітчастий браслет (25%), на третьому місці опинився блоковий браслет (14%), четверте займає класичний чорний шкіряний ремінець (12%), а замикає п’ятірку лідерів білий спортивний ремінець (8%).

А вже на цьому тижні Мін-Чі Куо (Ming-Chi Kuo) з KGI Securities висловив досить очевидне припущення, що глобальні попередні замовлення ? Watch можуть виявитися набагато вище суми, визначеної Slice Intelligence2, і навіть назвав цифру — 2.3 мільйона пристроїв:

Ми вважаємо, що Apple зробить близько 2.3 млн. ? Watch. Масове виробництво цих гаджетів стартувало в березні і, ймовірно, до кінця травня досягне цієї цифри. Враховуючи те, що більшість клієнтів, які встигли забронювати годинник, не отримають їх до початку червня, ми можемо з упевненістю заявити, що ця цифра і буде визначати кількість глобальних попередніх замовлень. За нашими даними, 85% з них — це ? Sport Watch, 15% — модель з нержавіючої сталі, а кількість ? Watch Edition не перевищує 1%.

Також, Куо припускає, що в червні Apple зможе виробити близько 2,5 млн. пристроїв, однак, для цього їй потрібно вирішити проблему з вібро-компонентів, що забезпечують зворотний зв’язок, і AMOLED-дисплеями від компанії LGD.

Як я вже зазначив вище, за весь цей час Apple так і не озвучила жодної офіційної цифри, пов’язаної з передзамовленням ? Watch. Тепер нам залишається чекати підведення квартальних підсумків. Може бути, Тім Кук що-небудь скаже під час конференц-зв’язку?

  • Ось і вір потім таким сервісам, що обіцяє не продавати користувальницькі дані третім особам. ?
  • Це не дивно, адже вони аналізували тільки ринок США. ?