З появою Твіттера та інших сервісів для мікроблогінгу, що обмежують користувачів в кількості символів для вираження своїх, безперечно, геніальних думок, сервіси для скорочення веб-посилань на зразок bit.ly отримали особливо широке розповсюдження. Правда, в більшості випадків, робота з ним відбувається тільки в браузері і з допомогою відповідного букмарклета або розширення (доповнення, аддона і т. д.), тому сьогодні я пропоную повправлятися в написанні AppleScript і ще раз випробувати можливості Automator, поєднавши «корисне з корисним».

Для початку слід запустити Automator (його можна знайти в папці Програми) і вибрати у вікні шаблонів нову Службу, двічі натиснувши на іконку із зображенням шестерні. Якщо ви не бачите це вікно при запуску Automator, то його можна відобразити за допомогою меню Файл > Новий.

Вгорі правої панелі ви можете побачити два випадаючих списків. У першому з них слід вибрати пункт URL-адреси, у другому — залишити без зміни будь-якій програмі. Переконайтеся, що зняли чекбокс Замінює виділений текст.

Далі в категорії Службові програми, яка розташовується в бічній панелі, потрібно вибрати пункт Запустити AppleScript і перетягнути його в робочу область праворуч.

Тепер виділіть та скопіюйте текст скрипта, представлений нижче, і заступіть їм стандартний текст у робочій області праворуч:

on run {input}
set inputResult to (input as string)
ignoring case

if (((characters 1 thru 4 of inputResult) as string) is not equal to “http”) then
display dialog “Invalid URL”

else
set curlCMD to “curl –stderr /dev/null \”http://bit.ly/api?url=” & input & “\””
set tinyURL to (do shell script curlCMD)
return tinyURL

end if
end ignoring
end run

Однак, це ще не все, адже нам потрібно далі використовувати наш новий скорочений адресу, тому ми знову звертаємося до бічної панелі і в тій же категорії знаходимо дію Копіювати в буфер обміну, яке отримує на вході результат попередньої дії (скрипта) і копіює його в буфер обміну, щоб користувач міг його використовувати далі: вставити в браузер, надіслати поштою або розшарити в соціальній мережі.

Далі вам потрібно зберегти службу, щоб в подальшому отримати до неї доступ з інших додатків. В якості назви можна використовувати щось начебто просте і зрозуміле кшталт «Скоротити посилання». Як тільки ви це зробите і виберіть веб-адресу, у контекстному меню з’явиться додатковий пункт з вашою службою. Після активації цього пункту меню зачекайте кілька секунд, поки скрипт з’єднається з API сервісу bit.ly і перетворює звичайну посилання в укорочену:

Для перевірки роботи служби буде досить вставити отриману посилання в адресний рядок браузера і перейти по ній. Також, при бажанні, можна придумати якесь поєднання клавіш для виклику служби, яке встановлюється в спеціальному розділі Системних налаштувань (Клавіатура > Сполучення клавіш > Служби).

При бажанні цей скрипт можна розширити, змінити або зовсім написати щось своє.