Цієї події власники iPhone і iPod touch чекали цілий рік, а починаючи з 3 квітня, вже п’ять днів до них приєдналися і власники новеньких блискучих iPad. Тому що в лавині циркулюючих чуток і думок було дуже складно залишитися осторонь і зберігати нейтралітет. Гаразд-гаразд, журналістам, які приїхали в Купертіно, пропонують вимкнути мобільні телефони, в залі м’яко гасне світло, почалося…

Природно, насамперед на сцену вийшов Стів Джобс у своїх незмінних водолазці і джинсах, і за традицією розпочав зі статистикою. Всього за ці п’ять днів було продано 450 000 ipad’ов: 300 000 в перший день і 150 000 в інші. Також було завантажено 600 000 книг iBooks і 4 млн. додатків. На даний момент в App Store налічується більше 180 тис. прокладання, з яких понад 3 5000 для планшетного комп’ютера. Навіть діти не змогли встояти і раділи старту продажів як… кхм… діти

Від слів — до справи: Джобс сказав, що вже сьогодні розробники отримають новий SDK, а реліз нової прошивки відбудеться влітку. Вона отримає близько 100 різних змін, серед яких можна виділити сім «самих-Самих». Першою з них стала Багатозадачність! Природно, Стів не забув згадати, що її слід використовувати обережно, «інакше ваш пристрій буде млявим». Виглядати це буде так: ви запускаєте кілька додатків, потім натискаєте двічі на кнопку Home і екран трохи їде вгору. Прямо як при додавання віджетів на Dashboard. Додатки можна буде вибирати, список прокручувати, загалом, все відмінно.

Погравшись трохи з демо-режимом, Джобс поступається місце Скотту Форстоллу, який повинен розповісти про можливості багатозадачності. Приміром, за відтворення музики на тлі буде відповідати Background Audio API. Наступний приклад — робота з VoIP: при фоновому розмові Skype рядок статусу буде збільшуватися вдвічі, повідомляючи користувача про запущеній програмі:

Наступним пунктом Скотт Форстолл вибрав фонове визначення місця розташування. Це потрібно для деяких програм GPS-навігаторів, яким потрібно постійно знати, де ви перебуваєте, або для соціальних програм. В Купертіно дуже серйозно ставляться до приватності, тому забезпечили майбутню прошивку цілим меню, в якому можна відключати і включати цю функцію для конкретних додатків.

Крім Push-нотифікацій в прошивку будуть додані локальні повідомлення і їм не буде потрібно навіть з’єднання з сервером. Також доступні розробникам повідомлення про закінчення якихось дій (напиример, завантаження файла на сервер) і швидка зміна програм.

Скотт поступається місце Джобсу, який відразу ж оголошує про другий великої фішці: «Папки». Природно, людей «напружує» гортати безліч екранів перш ніж дістатися до потрібного додатка. Тому тепер іконка стає папкою. Для створення папки досить «покласти» один додаток на інший (по-типу складання листів в стопку). Також її можна зробити елементом дока, отримавши відмінний стек:

Як звичайно, повний драг-н-дроп, все налаштовується і в телефоні тепер може бути встановлено 2160 додатків.

Третя функція — це покращений поштовий клієнт. Тепер в ньому присутній загальний поштовий ящик, в який складається вся пошта без розбору зі всіх облікових записів, бесіди і асоціація вкладень з програмами.

iBooks приходить на iPhone, і це є четвертою «головною функцією нової прошивки. Все, тепер можна спокійно викидати все читалки — все одно ніхто з них не переплюне стандартну програму з мега-кльовим перегортанням сторінок.

На сцену знову вийшов Скотт Форстолл і представив п’яту функцію; Apple подбали про корпоративному секторі: підтримка декількох Exchange-акаунтів, нові опції VPN, покращена збереження даних.

Шоста функція представляє з себе Ігровий Центр. Схоже, в Купертіно всерйоз націлилися на ігровий ринок. Щось середнє між XBox Live і соціальною мережею.

Скотт знову передав кермо правління презентацією Джобсу, який оголосив про створення своєї власної рекламної площадки під назвою iAd (нормально назва для рускоговорящего населення ?? ). Це і стало останньою, сьомий, головною функцією нової прошивки. iAd дасть можливість заробити не тільки Apple, але і розробників, які пишуть безкоштовні програми (доходи діляться в співвідношенні 60%/40%, розробники забирають «більшу половину»). До речі, для відкриття рекламних посилань навіть не доведеться залишати програми.

Чесно кажучи, все це не дуже зрозуміло за описом, потрібно самому помацати. Також, я хочу попросити читачів в майбутньому клікати по рекламі в безкоштовних програмах — адже це не складно, але розробник це оцінить і зрозуміє, що не дарма горбатився над XCode не один тиждень.

І ось тут мене чекало найбільше розчарування. Тільки власники iPhone 3GS і iPod touch 3G зможуть отримати доступ до всіх функцій без обмеження, включаючи багатозадачність! Неееееееет!!!!1111

iPhone OS 4 для iPad з’явиться восени, але вже зараз можна буде завантажити SDK і почати досліджувати всіх нововведень. В принципі, після таких «новин» традиційні «Питання-Відповіді» з Джобсом, Шиллером і Форстоллом вже не представляють великого інтересу.

А ось так йшли з презентації засмучені люди:

Ну що, друзі, які емоції після сьогоднішньої презентації? Не соромтеся поділитися думками у коментарях, але пам’ятайте, що вести себе в рамках пристойності.

UPD: до Речі, SKD зможе завантажити тільки той, хто зареєстрований в iPhone Developer Program за 99$/рік.