Думаю не помилюся, якщо скажу, що цієї події з нетерпінням чекали всі власники яблучних комп’ютерів, адже останнім часом Купертіно в основному приділяє увагу тільки мобільним гаджетам і iOS. Але лавина циркулюючих чуток і домислів до останнього тримала усіх в напрузі. Отже, що приїжджають в кампус Apple журналістам пропонують вимкнути мобільні телефони, в залі стихає музика і повільно гасне світло, поїхали…

Природно, під оплески глядачів на сцену відразу ж вийшов Стів Джобс, привітав усіх присутніх та досить несподівано викликавши на сцену Тіма Кука. Саме він розпочав традиційну частину заходу зі статистики: дохід від продажу Mac становить 33% від загального доходу компанії, а за рік Apple заробила 22 млрд. доларів, продавши 13,7 млн. одиниць.

Виявляється, кожен п’ятий проданий в США комп’ютер — це Mac, а кількість зареєстрованих розробників для настільної операційної системи перевищила 600 тис. осіб. Тім Кук подякував AutoCAD, який знову повернувся на Mac, і розробників з Valve.

Наступна частина виступу Тіма Кука стосувалася магазинів Apple Store. Приміром, флагманський магазин в Нью-Йорку відвідують 75 млн. чоловік щорічно, а компанія працює не покладаючи рук над відкриттям нових магазинів.

Після цього, на сцену знову вийшов Стів Джобс і продовжив свою розповідь новинами про iLife.

Першим ділом він вирішив розповісти про iPhoto 11 — найбільш популярний додаток в складі пакета. Воно отримає нові повноекранні режими, удосконалення Facebook, відправлення фотографій по електронній пошті, нові слайд-шоу і так далі. Для демонстрації цих функцій на сцену був запрошений Філ Шиллер.

Практично кожна функція, будь то перегляд бібліотеки, Faces або Places може бути запущена в повноекранному режимі. Компанія дуже добре попрацювала над слайдшоу, представивши користувачам дуже цікаві переходи між фотографіями і ефекти. А от перегляд альбомів дуже нагадує такий на iPad:

Для відправки фотографій по електронній пошті прямо в iPhoto відкривається новий лист, пропонуючи користувачам вибрати один з заздалегідь приготовлених шаблонів.

Серед додаткових можливостей — соціальна інтеграція з Facebook і Flickr, а також «допиленная» функція для створення дивовижних фото-альбомів за допомогою drag’n’drop.

В iPhoto ’11 була додана книжкова полиця, що дозволяє переглядати проекти, а також нова можливість робити друковані листівки.

Після невеликого відеоролика, який показує процес створення листівок, на сцену знову вийшов Стів Джобс і перейшов до iMovie ’11. У новій версії додатка Apple зробили абсолютно нову систему редагування аудіо, нові ефекти і теми, можливість створення трейлерів і пошук облич людей, який прийшов з iPhoto. Для показу можливостей на сцену був запрошений Ренді Юбиллос (Randy Ubilous).

Основним завданням розробників було максимальне спрощення роботи з відео. А трейлери, між іншим, дуже цікава функція :)

І знову на сцені Стів Джобс, який негайно перейшов до розповіді про наступне додаток GarageBand ’11. У ньому теж з’явилося безліч нових функцій на зразок гітарних підсилювачів і ефектів, обробки треків, а також музичних уроків для гри на гітарі та фортепіано. Честь показати новий GarangeBand випала Ксандеру Сорену.

Він показав роботу Groove Matching і Flex time, що дозволяють поліпшити звучання і вирівняти доріжки по часу. Але найбільше мене вразили уроки гри на музичних інструментах і функція «Як це зіграти?» (How Did I Play?), яка чимось нагадує знамениту гру Rock Band.

Оновлений пакет iLife власники нових Mac отримають абсолютно безкоштовно, а оновлення поточної версії коштує 49$, які витратити можна вже сьогодні.

На цьому глава компанії закінчив з iLife і перейшов… до FaceTime, яка за 4 місяці знайшла 19 мільйонів фанатів і сьогодні вона стала доступна для Mac!

Ця програма підтримує список контактів з Адресної книги, а також адаптується до портретного і альбомному положення останніх поколінь iPhone/iPod touch. Бета-реліз FaceTime для Mac починається вже сьогодні і це просто чудова новина!

UPD. А ось і посилання на FaceTime для Mac: раз і два.

Наступним за списком у нас йде нова мажорна версія Mac OS X, якої в Купертіно дали назву Lion.

Філософія Льва полягає в тому, що компанія, звернувшись до iPhone і iPad, хоче повернутися до витоків і «подружити» Mac OS X і iOS.

Головними особливостями iPad є жести мультитач, магазин App Store, домашній екран для додатків і їх запуск в повноекранному режимі, автозбереження і продовження роботи програм після їх повторного запуску.

Ні, компанія не збирається поки що використовувати сенсорні екрани, тому для мультитач жестів будуть використовуватися трекпеда ноутбуків, Magic Mouse і Magic Trackpad.

В Lion по аналогії з App Store з’явиться Mac App Store. В ньому можна швидко знаходити програми, купувати їх за 1 клік, програми будуть автоматично встановлюватися і оновлюватися, а їх ліцензії будуть дійсні для всіх користувачів комп’ютерів.

Нові функції продемонстрував Крейг Федериги (Craig Federighi).

Наприклад, Launchpad являє собою утиліту для швидкого запуску додатків, відображаючи їх у стилі домашнього екрану iPad, але це ще не все — у новій системі користувачі зможуть створювати папки як в iOS!

Далі Крейг показав роботу програм у повноекранному режимі і новий вид Expose, які управляються жестами.

Ось і все, що хотіли показати Стів і компанія про Mac OS X Lion. Apple планує випустити оновлення наступним влітку, проте, магазин додатків відкриється приблизно через 90 днів, тому розробники можуть почати надсилати свої заявки вже в листопаді.

Лейтмотивом сьогоднішнього вечора стала фраза «Back to the Mac», яку різні представники компанії вимовили вже багато разів. Здавалося б, Джобс підвів підсумки і збирався закінчувати захід, коли в залі прозвучало фірмове «One more thing…»

«Що буде, коли Mac зустрінеться з iPad?» — запитав Джобс. Відповідаємо: вийде оновлений MacBook Air, який компанія вважає майбутнім ноутбуків.

Він дуже тонкий (17,2 мм в самій товстій частині ноутбука і 2,8 мм в найтоншій), важить всього 1,3 кг і являє собою повноцінний unibody-комп’ютер з повнорозмірною клавіатурою: 13.3″ дисплей з роздільною здатністю 1440х900 пікселів, процесор Core2Duo та графічний адаптер GeForce 320M, мультитач трекпад і камера для FaceTime.

У ньому немає жорсткого диска і оптичного приводу. Зате в ньому є флеш-накопичувач, який в 2 рази швидше HDD, миттєво включається і на 90% менше і легше.

У режимі простою такий ноутбук може перебувати до 30 днів, а тест батареї «Wireless Web» показав 7 годин роботи. Зверніть увагу на розташування компонентів і, особливо, на логічну плату для повноцінного комп’ютера:

Крім цього, у MacBook Air з’явився молодший брат з діагоналлю екрана 11.6 » (1366х768). Його батарея розрахована на 5 годин роботи і 30 днів у режимі простою.

Apple дуже агресивно налаштована, тому ціни дуже привабливі:

Як зазвичай, комп’ютери є самими «залеными» і доступні для покупки вже сьогодні. Редактори Engadget не стрималися: «These computers are pure sex. Sorry, it had to be said!»

Власне кажучи, після показу кількох роликів, конференція закінчилася. Ну що, у кого які думки?